s

piątek, 26 kwietnia 2013

Transporter dla kota – jaki wybrać?

Transporter dla kota – jaki wybrać?

Transporter dla kota zawsze warto kupić. Ba, moim zdaniem jest wręcz niezbędny, choćby po to, by mieć w czym zanieść futrzaka do lekarza weterynarii na szczepienia. W sklepach zoologicznych transporterów jest bez liku, od toreb do wykonanych z tworzywa pudełek. Osobiście preferuje te ostatnie.

Dlaczego transporter dla kota, wykonany z tworzywa jest najlepszy?


Generalnie dlatego, że jest sztywny. Kot jest zatem dobrze chroniony. Nawet jeśli podczas podróży coś na transporter spadnie, zwierzakowi nic się nie stanie. Torby do noszenia kotów tej zalety nie posiadają.

Jednak nie każdy z dostępnych na rynku transporterów dla kotów jest moim zdaniem dobry. Może będzie to reklama, ale uważam, że najlepsze są te produkowane przez Ferplast. A to z dwóch powodów: są lekkie i wykonane z dobrego materiału. Ponadto łatwo się otwierają i rozkładają.

Proponuję wybrać transporter, który ma dach jednolity, a nie w postaci otwieranej kratki. Niby ma ona ułatwiać wyjmowanie kota, ale to jedyna jej zaleta. Ażurowy dach nie daje futrzakowi poczucia, to po pierwsze. Po drugie zaś, podczas deszczu leci mu woda na głowę.

Transporter dla kota – jaki wybrać?
A jaki rozmiar transportera dla kota wybrać?


Dla przeciętnych rozmiarów kota, na przykład wielkości kota rosyjskiego lub statystycznego dachowca, w zupełności wystarczy transporter o rozmiarze jeden. Ja takie mam i rewelacyjnie się sprawdzają, nawet podczas dalekich wypadów.

Koty mają niezwykle giętki kręgosłup, co pozwala im zmieścić się nawet w bardzo małych pudełkach. Ponadto, w przeciwieństwie do psów, długo potrafią leżeć w bezruchu, nie odczuwając przy tym dyskomfortu.

Mniejszy transporter dla kota jest lżejszy i wygodniejszy w noszeniu. Po co niepotrzebne dokładać sobie ciężaru do dźwigania. No chyba, że jedziemy samochodem.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

1 komentarz:

  1. Ja mam transporter innej marki, ale również jest przydatny, sztywny i wykonany z tworzywa, nie tylko FairPlast, ale jak pan uważa👝

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia