s

środa, 24 kwietnia 2013

Kilka słów o miskach dla kota

Kilka słów o miskach dla kota

Miska dla kota to rzecz jasna jeden z najważniejszych elementów wyprawki dla kota. Właściwie to mowa o kilku miskach a nie jednej, bo nie tylko jedna będzie nam potrzebna.

Plastikowa, metalowa czy ceramiczna miska dla kota?


Osobiście preferuje miski metalowe, ponieważ są lekkie, wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Zwykle też u podstawy zaopatrzone są w gumę, która zapobiega rysowaniu podłogi i ślizganiu się po niej. Nie są co prawda kolorowe, ale akurat mnie to nie przeszkadza.

Ceramiczne miski dla kota są z kolei bardzo kolorowe i miewają różne kształty. Są jednak stosunkowo ciężkie i łatwo je uszkodzić. Jeśli chodzi zaś o miski z tworzywa, podobnie jak miski ceramiczne bywają dostępne w różnych kolorach, a jeśli są wykonane z dobrego materiału również trwałe.

Kilka słów o miskach dla kota
Jedna, dwie czy więcej misek dla kota?


Z pewnością potrzebne będą przynajmniej dwie miski dla kota. Jedną przeznaczymy na wodę, a drugą na jedzenie. Ja jednak zawsze sugeruję zakup trzech misek – na wodę, na karmę suchą i na karmę mokrą. Ze względu bowiem na sposób karmienia kotów, powinny mieć one stały dostęp do suchej karmy i do wody. Karma mokra jest tylko urozmaiceniem i podajemy ją od czasu do czasu.

A może kupimy komplet połączonych ze sobą misek dla kota?


W sklepach zoologicznych znajdziemy takie komplety. Składają się z dwóch misek dla kota, które zwykle są ze sobą na stałe złączone. Jedna ma być na wodę, a druga na karmę. Nie jestem ich zwolennikiem, ponieważ są niepraktyczne w użyciu. Gdy chcemy wymyć jedną, musimy opróżniać obie.

Zdjęcie: Fotolia.com

1 komentarz:

  1. Mi najbardziej odpowiadają miski z porcelany! Ładnie wyglądają, mamm ich dwie, jedna na wodę, druga na suchą karme, a mokra karma jest podawana na talerzyku, bo koty nie lubią sobie brudzić wąsów, więc mój ma do niej prawidłowy dostęp, a w dodatku żyje dzięki temu jak prawdziwy królewicz👑

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia