s

piątek, 12 września 2014

Zaczipuj kota... za darmo!


Super! Znów ruszyła akcja darmowego czipowania kotów i psów! Szkoda, że tylko w Warszawie, a nie w całym kraju, ale i tak się cieszę. Naprawdę warto wszczepić futrzakowi chip, a skoro można zrobić to za darmo, to nie ma co zwlekać. Można to zrobić do 15 grudnia 2014 roku – chyba, że z powodu wyczerpania środków finansowych, akcja zakończy się wcześniej.

Wiele razy zachęcałem do tego, by czipować koty (na przykład w tym poście), choćby dlatego, że dzięki czipowi, łatwiej jest odnaleźć zaginionego zwierzaka. Bierzcie zatem swego futrzaka pod pachę i udajcie się do jednej z lecznic, w której dokonuje się się bezpłatnego czipowania (wykaz tych gabinetów znajdziecie tutaj).

Aby jednak bezpłatnie wszczepić futrzakowi czip trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim musicie mieszkać na terenie Warszawy, a wasz kot musi mieć skończone 4 miesiące. Będziecie również zmuszeni okazać lekarzowi weterynarii dowód tożsamości oraz jakiś dokument, który potwierdzi, że to wasz futrzak.

Przed zabiegiem musicie także wypełnić w dwóch egzemplarzach wniosek o wykonanie zabiegu. Gdy już będzie po wszystkim, dostaniecie dokument potwierdzający wykonanie zabiegu z numerem czipy, a dane Wasze i Waszego zwierzaka zostaną wprowadzone do  Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL.


Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

3 komentarze:

 1. Fajnie, że te akcje powtarzają się. Dobrze by było gdyby tak robić akcje sterylizacji kotów, szczególnie w małych miejscowościach, wsiach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zagadnienie ciekawe, artykuł doskonałe przedstawia wszelkie kwestie związane z tematem.
  Jedynie brak mi opinii autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tekst wartościowy, wiele wnoszący. Będę częściej zaglądać na stronę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia