s

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Drapak dla kota może się przydać!

Drapak dla kota może się przydać!

Czy musimy kupować drapak dla kota? Nie musimy! Nie jest on niezbędny, tyle tylko że przy jego braku ryzykujemy utratę mebli. Kot musi bowiem drapać, leży to w jego naturze, a skoro nie będzie miał przeznaczonego do tego przyrządu, swoją uwagę skupi na meblach. Więc drapak jest jednak przydatny.

Tylko jaki drapak dla kota wybrać?


Na pewno taki, który jest stabilny, by się nie wywracał. Powinien być też odpowiedniej wielkości, by kotu było wygodnie w niego drapać.

W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele modeli drapaków dla kotów. Od prostych deseczek, które przykręca się do ściany, poprzez różnego rodzaju słupki, aż do sięgających sufitu, rozbudowanych konstrukcji. W zasadzie każdy z nich spełnia swoje zadanie, byle był ustawiony w odpowiednim miejscu w mieszkaniu.

Ja korzystam – a właściwie to moje koty to robią – z drapaka w postaci deseczki, która przykręcona jest w przedpokoju. Futrzakom bardzo się ten drapak podoba, więc drapią w niego ile wlezie (co jakiś czas muszę go wymieniać na nowy). Przymierzam się jednak do zakupu znacznie większego drapaka dla kotów. Takiego pod sufit, z licznymi półkami do leżenia. Póki co jednak, nie mam go gdzie ustawić – może po planowanym remoncie mieszkania znajdzie się dla niego miejsce. 

Taki drapak dla kota jest bowiem świetną sprawą. Nie tylko służy drapaniu, ale zapewnia zwierzakom dodatkową rozrywkę. No i koty uwielbiają układać się na najwyższych półkach i obserwować wszystko z góry. Muszę w końcu moim rosyjskim niebieskim taki sprawić!

Drapak dla kota może się przydać!
Zdjęcie 1.: Fotolia.com

2 komentarze:

  1. dzięki mam kota szylkrete

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mam taki z licznymi pólkami, na prawdę się przydaje!!! Niech pan też sobie taki sprawi, pańskie futrzaki będą stale robiły harce😼

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia