s

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Jak często karmić kota?

Jak często karmić kota?

Jak często karmić kota? Najlepiej kilka razy dziennie małymi porcjami. Ale jeszcze lepiej, by zawsze miał w misce suchą karmę dla kotów – będzie mógł jeść, gdy tylko najdzie go ochota. Dlaczego właśnie tak?

A jaki jest naturalny sposób odżywiania kotów? 


Jako małych rozmiarów drapieżniki, które na dokładkę polują samotnie, nasze futrzaki wyspecjalizowały się w chwytaniu i zabijaniu niewielkiej zdobyczy. Polują głównie na gryzonie i drobne ptaszki.

Jedna taka zdobycz dziennie nie jest wstanie zaspokoić potrzeb żywieniowych kota. Musi on schwytać ich co najmniej kilka. W ciągu doby zatem zdziczały kot zjada kilka posiłków. Domowe pieszczochy również lubią jeść często ale małymi porcjami. Nawet gdy mają miskę wypełnioną po brzegi, skubną trochę i odejdą, za jakiś czas znów skubną trochę, potem znów i znów...

Jeśli karmimy naszego pupila karmą puszkowaną lub domowym jedzeniem, nie ma sensu podawać mu za jednym zamachem całą dzienną porcję pokarmu. I tak nie zje wszystkiego od razu. A zawartość puszek i mięso szybko się psują, zwłaszcza podczas letnich upałów.

Co innego sucha karma dla kotów!


Niska wilgotność sprawia, że sucha karma dla kota, taka jak Brit Premium, Royal Canin, Acana czy Hill's, długo zachowuje świeżość. Cały dzień leżenia w kociej misce nic jej nie zaszkodzi, nie straci swych wartości odżywczych. Śmiało więc możemy podać od razu dzienną porcję. Nasz pupil ma możliwość odżywiania się zgodnie ze swoimi zwyczajami, a my mniej roboty. Dlatego, między innymi, jestem zwolennikiem suchych karm i to one stanowią główny składnik diety moich kotów rosyjskich.

Zdjęcie: Fotolia.com

1 komentarz:

  1. Z tego powodu, że mój kot ma rok daję mu trzy razy małe posiłki w ciągu dnia, dwa razy suchą karmę w porcjach do miski, a jeżeli chodzi o przysmaczki to od czasu do czasu co sprawia, że jest tak zgrabny jak ja📊

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia