s

wtorek, 14 maja 2013

Czy kota trzeba kąpać?

Czy kota trzeba kąpać?

I czy w ogóle kota kąpać można? Można jak najbardziej! A czy trzeba? To zależy przede wszystkim od rodzaju futra.

Koty krótkowłose kąpać zasadniczo nie potrzeba.


Krótkie futro jest łatwe w pielęgnacji. Szczególnie w przypadku zwierząt o rzadkim podszerstku. Wystarczy przetrzeć okrywę włosową ściereczką nasączoną specjalnym płynem do czyszczenia włosów dla kotów i już.

Niektórzy hodowcy kapią jednak swoje zwierzaki przed wystawą. Trzeba jednak stosują naprawdę dobrej jakości szampony dla kotów, które nie wpływają negatywnie na strukturę włosa. Na przykład nie zmiękczają go.

Koty długowłose zwykle się kąpie.


Długi włos jest znacznie trudniejszy w pielęgnacji. Do utrzymania go w czystości można stosować specjalne pudry czyszczące dla kotów lub lotony. Nie zawsze jednak da się w ten sposób futro dokładnie oczyścić.

Najczęściej koty długowłose są kąpane przed wystawą. A hodowców kotów perskich jest to wręcz „obowiązkowe”. Na wystawie bowiem, każdy drobiazg może wpłynąć na ocenę,   zwłaszcza przybrudzone futerko. Futrzaki muszą być lśniące i pachnące!

Zdjęcie: Fotolia.com

1 komentarz:

  1. Ja mam dachowca krótkowłosego, więc ja nie potrzebuję go myć, wystarczy że sam się umyję sqoim szorstkim języczkiem i koniec, jego futerko jest czyste, i dla tego jestem z tego zadowolona.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia