s

czwartek, 1 sierpnia 2019

Transportery Ferplast dla kota


Solidny i bezpieczny transporter to jeden z podstawowych elementów wyprawki dla każdego kota. Dzięki niemu bezpiecznie przewieziemy pupila w dowolne miejsce, bez względu na to czy podróżujemy własnym autem, pociągiem, czy autobusem. Jak wybrać taki transporter? Przede wszystkim warto zapoznać się z ofertą sprawdzonych producentów, takich jak Ferplast.


Kiedy potrzebny jest transporter dla kota?


Wielu opiekunom transporter wcale nie wydaje się taki niezbędny. W końcu kot większość czasu spędza w domu. Tymczasem zdarzają się sytuacje, gdy zwierzaka koniecznie trzeba gdzieś przewieźć, na przykład do weterynarza, i wtedy dopiero pojawia się problem – jak bezpiecznie przetransportować go na miejsce? Psa rzeczywiście można zaprowadzić tam na smyczy, ale w przypadku kota, transporter jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

O transporterze warto pomyśleć również w sezonie urlopowym, gdy wielu z nas decyduje się na wyjazd razem z pupilem. Solidny kontener zapewni pupilowi bezpieczeństwo i wygodę podczas podróży, a także osłoni go przed nadmiarem stresujących bodźców (poczytaj więcej o tym, jak się przygotować do wakacji z kotem KLIK).

↓ TRANSPORTERY FERPLAST DLA KOTA ↓Jak wybrać transporter dla kota?


Na rynku znajdziemy najróżniejsze rodzaje transporterów dla kotów ». Do wyboru mamy między innymi eleganckie wiklinowe kosze, torby oraz transportery z tworzywa sztucznego. Wszystkie mają swoje zalety, ale zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto rozważyć kilka kwestii. Weźmy pod uwagę przede wszystkim częstotliwość oraz sposób podróżowania ze zwierzakiem. Istotny jest także temperament mruczka oraz to, jak znosi wycieczki.

Jeśli podróżujemy dużo i niekoniecznie własnym autem, to najlepszym rozwiązaniem wydają się transportery wykonane z tworzywa sztucznego. Są najbardziej solidne, zapewniają pupilowi stabilne schronienie, które nie uszkodzi się, nawet jeśli spadnie na nie inny bagaż. Wybierając go warto kierować się wielkością kota. Pupil powinien móc stanąć w nim wygodnie i obrócić się dookoła. Transporter nie powinien być jednak zbyt przestronny. W takim kontenerze zwierzak nie poczuje się bezpiecznie i będzie mu po prostu niewygodnie (dowiedz się, jak dobrać transporter dla kota KLIK).

Zalety transporterów Ferplat dla zwierząt


Transportery marki Ferplast cieszą się dużą popularnością na rynku artykułów zoologicznych. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, zapewniających stabilną konstrukcję, a tym samym wygodę i bezpieczeństwo dla naszych podopiecznych. Transportery Ferplast dla kota wyposażone są w poręczne uchwyty, umożliwiające przenoszenie klatki oraz liczne otwory z kratkami dające dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz. Niektóre modele wyposażone są także w dodatkowy dłuższy pasek, dzięki któremu możemy wygodnie przenosić transporter na ramieniu.

Po bokach transporterów znajdują się specjalne klipsy, umożliwiające odczepienie dolnej części klatki. W ten sposób możemy szybko wyczyścić lokum pupila, jeśli zajdzie taka konieczność. Wejście do transportera osłonięte jest drzwiczkami z metalowej kratki. Zabezpiecza je także specjalna blokada, która uniemożliwia pupilowi wydostanie się z transportera.

Warto dodać, że niektóre transportery Ferplast spełniają wymogi transportu lotniczego, więc dzięki nim będziemy mogli zabrać pupila nawet w bardzo daleką podróż.

Rodzaje transporterów Ferplast dla kotów i psów


W ofercie firmy Ferplast znajdziemy transportery spełniające wiele równych funkcji. Klasyczne modele kontenerów dostępne są w kilku rozmiarach, dzięki czemu dobierzemy produkt odpowiedni dla naszego pupila. Niektóre wersje transporterów wyposażone są w przydatne akcesoria, takie jak bawełniana poduszka czy plastikowe poidełko i miska.

Poza klasycznymi transporterami dla kotów dostępne są także większe klatki samochodowe oraz kosze rowerowe dla psów. Te pierwsze służą do przewożenia psów w bagażniku samochodu, a dedykowane są rasom średnim oraz dużym. Nawet podczas dłużej podróży pupilowi będzie tam wygodnie. Transportery tego rodzaju wykonuje się z wysokiej jakości materiałów, zapewniających bezpieczeństwo zwierzakowi, a dzięki poręcznym uchwytom można łatwo zładować je do bagażnika. Podwójne dno pozwala z kolei utrzymać czystość wewnątrz klatki. Drzwiczki posiadają blokadę uniemożliwiającą przypadkowe otwarcie transportera. Z kolei dodatkowe otwory w górnej ścianie zapewniają dobrą cyrkulację powietrza.

Jeśli chodzi o transportery rowerowe, to przeznaczone są one dla mniejszych ras, o wadze do około 70kg. Montuje się je nad przednim kołem, przy kierownicy, a wyposażone są we wszystko, co zapewni pupilowi wygodną jazdę – miękką, bawełnianą poduszkę, specjalny pasek, który przypniemy do obroży pupila oraz gumowe brzegi, na których pupil wygodnie oprze łapy.

↓ TRANSPORTERY FERPLAST DLA KOTA ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: © Video_StockOrg — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia