s

czwartek, 30 sierpnia 2018

Karma biologiczna dla kota


Układając jadłospis dla pupila, warto kierować się przede wszystkim jego naturalnymi potrzebami i preferencjami. Podstawowe wymagania żywieniowe mruczków, niezależnie od ich wieku czy rasy, pozostają bowiem niezmienne. Właśnie dlatego w gust kotów idealnie trafiają karmy biologiczne. Na czym polega ich fenomen?


Czym wyróżniają się karmy biologiczne dla kotów?


Anatomiczne i fizjologiczne przystosowania kotów czynią z nich obligatoryjnych mięsożerców. Pokarm pochodzenia zwierzęcego jest zatem podstawowym, a zarazem niezbędnym, elementem diety mruczków. Co istotne, futrzaki w warunkach naturalnych spożywają całe ciało upolowanej ofiary, dlatego każdy ich posiłek jest odpowiednio zbilansowany. Mruczki wbrew pozorom zjadają nie tylko gryzonie, ale również inne małe ssaki, ptaki, owady i płazy. Nie grozi im nigdy żywieniowa monotonia. Koty od czasu do czasu uzupełniają swój jadłospis także pokarmem roślinnym, który nierzadko wykorzystują do samoleczenia. Wszystko to trzeba wziąć pod uwagę, komponując menu dla domowych futrzaków.

Karmy biologiczne dla kotów są odpowiedzią na ich naturalne zwyczaje żywieniowe. Ich producenci dbają o to, by ich skład odzwierciedlał jadłospis zwierzaków na wolności, a co za tym idzie – w jak największym stopniu zaspokajał naturalne potrzeby mruczków. Pokarmy stworzone zgodnie z koncepcją biologicznie odpowiedniego żywienia bazują na świeżych, regionalnych surowcach, które odznaczają się najwyższą wartością odżywczą i spełniają standardy produktów przeznaczonych dla ludzi. Składniki wykorzystywane w pożywieniu pozyskiwane są z upraw i hodowli lokalnych oraz ekologicznych, gdzie nie stosuje się pestycydów, herbicydów, organizmów GMO, hormonów, antybiotyków. Specjalne procedury przygotowania pokarmów sprawiają, że na etapie produkcji nie dochodzi do znaczących strat cennych substancji. Karmy biologiczne dla kotów nie zawierają sztucznych konserwantów, barwników czy wzmacniaczy smaku. Wyróżniają się ponadto bogactwem składników. Dzięki wysokiej zawartości białka zwierzęcego, a niskiej węglowodanów, doskonale spełniają wymagania kotów.


Składniki pokarmów biologicznych dla kotów


Receptura pokarmów biologicznych ma przypominać skład naturalnych kocich posiłków. Z tego względu w tego typu produktach znajdziemy różnorodne mięsa, podroby, owoce, warzywa i zioła. Taka kompozycja składników zapewnia bardzo urozmaiconą dietę. Zawartość surowców pochodzenia zwierzęcego w pokarmach wynosi nawet 80-85%. Dodatkowo, dzięki temu, że pożywienie bazuje na kilku źródłach białka, jest wyjątkowo odżywcze. Warto zauważyć, że pokarm zawiera nie tylko tkankę mięśniową, ale także organy i chrząstki, czyli wszystkie te elementy, które zjada zwierzak na wolności wraz z upolowaną ofiarą. W karmach biologicznych dla kotów wysokoglikemiczne zboża zastąpione zostały owocami oraz warzywami o niskim indeksie glikemicznym, które są dużo lepiej tolerowane przez futrzaki. Tego typu surowce są też dla mruczków świetnym źródłem naturalnych witamin i składników mineralnych. Niezwykle wartościowe są również zioła, które podnoszą walory smakowe pożywienia i wspierają funkcjonowanie całego kociego organizmu.


Zalety podawania kotom pokarmów biologicznych


Karmy biologiczne dla kotów bywają antidotum na liczne problemy z żywieniem. Ich niewątpliwym atutem jest różnorodność składników, naturalność, bezpieczeństwo dla zdrowia i wysoka akceptacja przez koty. Pokarmy tego typu są na ogół chętnie jedzone przez mruczki i mogą przeciwdziałać okresowym spadkom apetytu. Z powodzeniem można serwować je nawet wybrednym zwierzakom. Są też doskonałą propozycją dla mruczków, które lubią poznawać nietypowe, regionalne smaki i zapachy. Sprawdzą się ponadto w przypadku zwierzaków obdarzonych wrażliwym przewodem pokarmowym, które często cierpią z powodu kłopotów trawiennych. Z dobroczynnych właściwości karm biologicznych skorzystają koci alergicy i futrzaki, które nie tolerują wysoko przetworzonej żywności. Nie do przecenienia jest ich znaczenie w profilaktyce chorób dietozależnych. Pokarmy opracowane zgodnie z filozofią biologicznie odpowiedniego żywienia wykazują korzystny wpływ na odporność oraz pracę przewodu pokarmowego mruczków. Produkty tego typu stanowią świetne rozwiązanie dla osób, które chciałyby karmić pupila w sposób jak najbardziej naturalny, ale nie mogą samodzielnie komponować dla niego posiłków. Dzięki nim prawidłowe żywienie futrzaka może stać się dużo łatwiejsze.

↓ KARMA BIOLOGICZNA DLA KOTA ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia