s

piątek, 11 października 2013

Koty najpiękniej mruczą jesienią...

Koty najpiękniej mruczą jesienią...

Prawdę mówiąc, nie przepadam za jesienią. Dni stają się coraz krótsze i zimniejsze... No i po jesieni przychodzi zima, śnieg i takie tam. A ja zdecydowanie jestem ciepłolubny, kocham słoneczko, plaże i tak dalej. Jest jednak w jesieni coś, co mi się podoba. To opadające z drzew i szeleszczące pod nogami kolorowe liście. O ile oczywiście złota polska jesień do nas zawita, bo deszcz i słota jej nie przeszkodzą. Jest też jeszcze coś – jesienią najpiękniej mruczą koty...

No dobrze... mruczą one pięknie przez cały rok. Jednak jesienią ich mruczanki wydają mi się najpiękniejsze. Gdy za oknami deszcz i słota, jakże przyjemnie usiąść przed telewizorem. Kot układa ci się wówczas na kolanach, i mruczy... mruczy... Gdy na dworze szeleszczą liście, a świat robi się kolorowy, kocie mruczanki wprowadzają człowieka w niezwykły nastrój.

Jesienią koty mruczą nam o tym, że świat znów zatacza koło, że wszystko ma swój początek i koniec. Jest trochę smutku w tym kocim mruczeniu, ponieważ przypomina nam, że tak jak po lecie przychodzi jesień i zima, tak po młodości nadchodzi wiek dojrzały a potem starość. Mruczą nam o tym, że na każdego nadchodzi pora. Ich mruczanki opowiadają nam o tych ludziach i zwierzętach, które odeszły już z tego świata.

W jesiennym kocim mruczenie jest jednak również i nadzieją. Przecież – mruczą nam cicho do ucha – jesień przeminie, zima przeminie i znów nadejdzie wiosna. I nawet, gdy przyjdzie nam się pożegnać z tym światem, to przecież gdzieś tam za tęczą, czekają na nas, ci którzy odeszli. Na Tęczowym Moście czekają również ukochani zwierzęcy przyjaciele, by odtąd już zawsze być z nami.

Koty najpiękniej mruczą jesienią... A może po prostu daję się uwieść jesiennemu romantycznemu nastrojowi...

Zdjęcie: Fotolia.com

1 komentarz:

  1. Jesienne słońce złoci futerko kociaczka,który wśród złotych i czerwonych liści bawi się kasztanem.Obok stoi starsza Pani a radość z urokliwego obrazka mąci jej myśl,czy kotek ma przed sobą także zabawę wśród nieśmiało wychylających główki spod ziemi sasanek. On jeszcze nie wie,że zabaweczki znikną pod śniegiem,ludzie zamkną okienka od piwnic. Będą zachwycać się zza szyby białym puchem,który ...mrozi łapki.i utrudnia wychodzenie z domu starszym ludziom ,którzy mają serce dla kotów. Zanim tęczowy most pokryje się szronem,pomyślmy o kotach "ni czyich". Każdy ma prawo do pięknej jesieni ...życia! Pomyślmy o tym w nastroju romantycznie rozmruczanej jesieni,żeby każdy z nas mógł po tamtej stronie tęczy spojrzeć w kocie ślepka.B.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia