s

środa, 4 listopada 2020

Mokre karmy Hill's dla kociąt

Mokre karmy Hill's dla kociąt
 

Dzięki dobrze zbilansowanej diecie, bazującej na produktach wysokiej jakości, jesteśmy w stanie zapewnić naszym małym milusińskim wszystkie te składniki odżywcze, które są niezbędne im do prawidłowego rozwoju oraz wzrostu. Karmy marki Hill's komponowane pod czujnym okiem dietetyków i weterynarzy z pewnością należą do grona tych produktów, po które śmiało możemy sięgać, mając w domu młodego mruczka. Ustalając menu zwierzaka, szczególną uwagę zwróćmy na mokre specjały, gdyż to one właśnie niezwykle istotne okazują się w diecie najmłodszych kotów.Mokre karmy w diecie kociąt


Niezależnie od tego, czy naszym czworonożnym pupilem jest dorosły kot, czy młody kociak, zdecydować musimy, w jaki sposób karmić będziemy swego milusińskiego. Nie da ukryć się, że kocia dieta bazująca wyłącznie na mokrych specjałach domowemu budżetowi z pewnością mocniej da się we znaki. Dania tego typu są mniej energetyczne, więc zwierzak zjada ich więcej. Mokre karmy są też trudniejsze w przechowywaniu. Nie są więc one dostępne w dużych ekonomicznych opakowaniach, a resztki tego typu pożywienia po skończonym posiłku nie mogą zalegać w kociej misce. Z drugiej strony, istotnym atutem karm mokrych jest to, że jedzenie takie jest w stanie dobrze nawodnić zwierzaka, gdyż aż w 80% składa się ono z wody. Przysmaki tego typu pachną też lepiej i dlatego dobrze sprawdzają się w przypadku kocich niejadków.


Dodatkowo mokre dania odgrywają niezwykle istotną rolę w diecie małych kociaków. Mokre przysmaki, z racji tej, że są łatwe w gryzieniu i delikatniejsze dla żołądka, pomocne okazują się w przestawianiu malucha z mleka matki na pokarmy stałe. Małe koty nie potrafią jeszcze dokładnie rzuć i z niedostatecznie rozgryzionej suchej karmy nie są więc w stanie czerpać wszystkich niezbędnych im składników odżywczych. Przy okazji ustalania kociej diety warto pamiętać i o tym, że we wczesnym etapie życia formułują się kocie preferencje żywieniowe. Z tej to właśnie przyczyny w dietę malucha włączajmy pokarmy o urozmaiconym smaku, zapachu i teksturze. Dobrym rozwiązaniem jest więc tu stosowanie diety mieszanej bazującej zarówno na suchej, jak i mokrej karmie. Ta ostatnia w menu kociaków gościć powinna przynajmniej do czasu, aż pupil nasz skończy 9, a najlepiej 12 miesięcy.  


Mokre karmy marki Hill's dla kociąt


Marka Hill's naszym domowym mruczkom proponuje dwie linie produktów. Z jednej strony do czynienia mamy więc tu z Hill's Science Plan, a więc z karmami bytowymi, z drugiej zaś z weterynaryjnymi karmami Hill's Prescription Diet.

Wśród mokrych karm Hills's dla kociąt, które są w stanie w pełni zaspokoić żywieniowe wymagania zdrowych zwierzaków, odnaleźć możemy m.in. mokrą karmę Hill's Science Plan Kitten. Danie to, dedykowane zwierzakom do 1 roku życia, składa się z delikatnych mięsnych kawałeczków zanurzonych w smakowitym sosie. Do wyboru mamy tu opcję bazującą na kurczaku, indyku lub rybach morskich. Wszystkie przysmaki z tej serii w składzie swym zawierają optymalną dawkę kwasów omega-3 oraz przeciwutleniaczy i witamin dbających o odporność zwierzaków. Ponadto receptura ułożona została tu tak, by dbać też o należyte funkcjonowanie układu moczowego naszych małych pupili. Inną propozycją jest mokre danie Hill's Science Plan Kitte Mousse również przeznaczone dla zwierzaków do 12 miesiąca życia. Ten bazujący na mięsie z indyka i kurczaka przysmak, dzięki wysokiej zawartości białka i wapnia pomaga naszym milusińskim budować masę mięśniową oraz silne kości i zęby. W przypadku kociaków, które skończyły już 6. miesiąc życia i poddane zostały zabiegowi sterylizacji, sięgnąć możemy po karmę Hill's Science Plan Young Adult Sterilised, a więc po taką formułę, która przy pomocy L-karnityny pomaga zachować kotu szczupłą sylwetkę.

Jeśli kot nasz boryka się z zaburzeniami układu pokarmowego lub dojść musi do siebie po drobnym zabiegu chirurgicznym bądź chwili osłabienia, na czas rekonwalescencji zaproponować możemy mu dedykowaną kotom i kociętom weterynaryjną karmę Hills Prescription Diet i/d Digestive Care. Danie to dobrze sprawdzi się zwłaszcza w przypadku niestrawności, zaburzeń wchłaniania czy zewnątrzwydzielniczej niewydolności trzustki.

↓ MOKRE KARMY HILL'S DLA KOCIĄT ↓
 

Sklep Telekarma

 

Tekst: Małgorzata Paszko 

Zdjęcie: © Marissa Roseillier — istockphoto.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia