s

wtorek, 5 lutego 2019

Animonda Carny dla kota


Mokre karmy to ulubione przekąski naszych domowych futrzaków. Pokarmy tego rodzaju wyróżniają się dużą zawartością czystego mięsa, doskonałym smakiem i konsystencją zbliżoną do tego, czym kot żywiłby się na wolności. Jednymi z najlepszych na rynku produktów tego typu są bez wątpienia mokre pokarmy Animonda Carny dla kotów. Dlaczego warto podawać je pupilowi?


Dlaczego warto podawać kotu mokrą karmę?


Mokre karmy dla kotów » odznaczają się przede wszystkim dużą zawartością czystego mięsa. W przypadku produktów najwyższej jakości, takich jak Animonda Carny, jest to mięso nieprzetworzone, bez dodatku aromatów i wzmacniaczy smaku, dzięki czemu idealnie odzwierciedla naturalną dietę naszego pupila. Do kocich gustów przemawia także intensywny aromat oraz miękka konsystencja mokrej karmy.

Pokarmy mokre mają jeszcze jedną istotną zaletę, o której warto wspomnieć. Dzięki większej zawartości wody poprawiają nawodnienie kociego organizmu, a tym samym wspomagają pracę nerek i dolnych dróg moczowych. Koty przystosowały się do pobierania wody z pożywienia, czyli świeżego mięsa, dlatego z natury piją raczej niewiele. W warunkach domowych może być to problematyczne zwłaszcza, jeśli podstawą diety pupila jest karma sucha.

Charakterystyka mokrej karmy Animonda Carny dla kota


Animonda Carny to pokarmy dla kotów odznaczające się prostym i całkowicie naturalnym składem, z dużą zawartością soczystych kawałków mięsa. Dzięki starannemu wyselekcjonowaniu wszystkich składników pokarmy te stanowią optymalną i dobrze zbilansowaną dietę, opracowaną z myślą o kotach na każdym etapie życia i o różnych potrzebach żywieniowych.

Karmy Animonda Carny dla kota są lekkostrawne i doskonale przyswajalne. Nie zawierają zbóż, soi ani żadnych innych zbędnych wypełniaczy, szkodliwych konserwantów, barwników czy polepszaczy smaku. Każda przekąska z tej serii zawiera wyłącznie te produkty i rodzaje mięs, które zostały wymienione w składzie produktu na etykiecie. Dzięki temu możemy bez obaw serwować je kotom borykającym się z nadwrażliwością pokarmową oraz alergikom na diecie eliminacyjnej.

Rodzaje karmy Animonda Carny dla kota


Linia pokarmów Animonda Carny dzieli się na przekąski przeznaczone dla kociąt, kotów dorosłych oraz starszych. Pośród nich znajdziemy szeroki wybór rozmaitych smaków, które rozbudzą apetyt nawet u najbardziej wybrednych futrzaków. Dzięki tak rozbudowanej ofercie łatwiej też o zachowanie urozmaiconej i różnorodnej diety, przy jednoczesnym eliminowaniu produktów mogących powodować alergię lub objawy nietolerancji pokarmowej.

Do wyboru mamy między innymi puszki z wołowiną oraz indyczymi sercami, cielęciną, jagnięciną, kurczakiem, indykiem, królikiem lub krewetkami. Z kolei serię karm Animonda Carny Ocean przygotowano z myślą o kocich miłośnikach ryb i owoców morza. Tuńczyk i krewetki są przy tym doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz delikatnego, łatwo przyswajalnego białka.

↓ ANIMONDA CARNY OCEAN DLA KOTA ↓Czy kot może jeść wyłącznie mokrą karmę?


Mokre karmy Animonda Carny dla kota mogą być zarówno podstawą, jak i dodatkiem do diety pupila. Za najbardziej optymalny uważa się jednak mieszany model żywienia, gdzie głównym elementem jadłospisu zwierzaka jest karma sucha, a mokra stanowi jej uzupełnienie. Dzięki temu dieta mruczka jest doskonale zbilansowana oraz zasobna we wszelkie niezbędne do życia składniki odżywcze, a przy tym – różnorodna i urozmaicona. Wybierając ten sposób żywienia pamiętajmy o przestrzeganiu stałych pór karmienia i nauczeniu pupila, że mokre pokarmy pojawiają się tylko okazjonalnie, nie częściej niż 1-2 razy dziennie. Mruczek, który zanadto przyzwyczai się do mokrych rarytasów może odmawiać jedzenia karmy suchej. Wypracowany rytm i harmonogram karmienia sprawi, że kot nie będzie grymasił przy misce.

Jeśli zdecydujemy się karmić kota wyłącznie mokrą karmą, powinniśmy pamiętać o ścisłym przestrzeganiu zalecanych dawek i wielkości posiłków. Miejmy na uwadze, że mokre przekąski są dużo bardziej kaloryczne, a podawane w nadmiarze mogą prowadzić do nadwagi u zwierzaka. Wielkość porcji należy dopasować także do wieku, wagi, trybu życia oraz stanu zdrowia pupila.

↓ ANIMONDA CARNY DLA KOTA ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: ©  kozorog — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia