s

poniedziałek, 3 czerwca 2013

Dlaczego koty tyle śpią?

Dlaczego koty tyle śpią?

Nasze futrzaki słyną z tego, że uwielbiają spać. Mogą to robić niemal wszędzie i w każdej pozycji. Nieraz śmiałem się widząc, jak ucinają komara zwisając głową w dół lub ciasno zwinięte w małym pudełku lub wciśnięte między żeberka kaloryfera. Dlaczego koty tak lubią spać? Bynajmniej nie dlatego, że są leniwe!

Koty są mięsożercami.


Oznacza to, że koty muszą polować (no, przynajmniej wówczas, gdy nie mają własnego człowieka). Wytropienie zdobyczy, schwytanie jej i zabicie wymaga sporo energii. Dlatego drapieżcy odpoczywają między polowaniami, by zregenerować siły.

Z drugiej jednak strony, mięso jest wysokokalorycznym posiłkiem. Koty są przy tym doskonałymi myśliwymi. Z tego powodu nie muszą poświęcać dużo czasu na jedzenie, jak jak to czynią roślinożercy, który jedzą niemal przez cały dzień. Koty dysponują zatem sporą ilością wolnego czasu, który mogą poświęcić na spanie.

Zdjęcie: Fotolia.com

1 komentarz:

  1. Mój kot nie jest jeszcze aż taki stary, żeby spać i spać i jeszcze raz spać... ma przerwe oczywiście na spanie, ale jeszcze, jeszcze jej większość jest przeznaczona na posiłki zabawę, polowanie i ciekawość, ale jak narazie najzabawniejszym kącikiem jego spania jest spokojny i cichy dywanik łazienkowy

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia