s

środa, 4 marca 2020

Kosmetyki do pielęgnacji futra dla kotów

Kosmetyki do pielęgnacji futra dla kotów

Większość mruczków nie przepada za pielęgnacją, a już zwłaszcza jeśli połączona jest ona z zamoczeniem się. Oczywiście nie oznacza to, że możemy zrezygnować z tego typu rytuałów. Nie zawsze też potrzebna jest kąpiel, bo wiele kosmetyków do pielęgnacji futra dla kotów ma wygodną formę sprejów działających na sucho.

Zaniedbane futro to ani przyjemny widok, ani nic wygodnego dla zwierzaka, bo plącze się, zahacza o wszystko i do tego może sprawiać dyskomfort lub nawet ból, kiedy na przykład pupil postanowi się podrapać. Pielęgnacja futra to też kwestia dbania o skórę, przeciwdziałania rozwojowi pasożytów i kontroli ogólnego stanu dermatologicznego mruczka. Warto przekonać futrzaka, że nie wszystkie rytuały związane z pielęgnacją futra są nieprzyjemne i że naprawdę nie ma się czego bać. W im młodszym wieku przyzwyczaimy do tego pupila, tym łatwiej będzie nam potem bezproblemowo zająć się jego sierścią.


Szampony dla kotów


To oczywiście najbardziej klasyczny kosmetyk i raz na jakiś czas bardzo się przydaje. Zdarza się, że mruczek jest tak brudny, że pozostaje tylko go wykąpać. Warto też raz na jakiś czas zafundować futrzakowi dokładniejszą pielęgnację, właśnie z udziałem wody i szamponu. Dotyczy to przede wszystkim pupili szykujących się na wystawę albo obdarzonych bardzo wymagającym typem futra, ale nawet wielorasowy dachowiec raz na jakiś czas może takiej kąpieli potrzebować. Dobry szampon dla kota ma pH dostosowane do kociej skóry, czyli nie podrażnia, nie uczula, nie powoduje łupieżu. Najlepsze są szampony nawilżające, hipoalergiczne, wzmacniające sierść i przeciwdziałające jej plątaniu się oraz elektryzowaniu. Produkty wysokiej jakości dostaniemy oczywiście  w sklepie zoologicznym. Do wyboru będziemy mieć naprawdę dużo różnych rodzajów szamponu - od nabłyszczających, przez takie dwa w jednym (czyli razem z odżywką) aż po specjalistyczne kosmetyki wyrównujące kolor futra. Zawsze bierzmy pod uwagę stan kociej skóry, sięgając po konkretny produkt.

↓ SZAMPON DLA KOTA ↓
Odżywki dla kotów


Czasami sam szampon to za mało i wtedy przydadzą nam się odżywki. Tak jak u ludzi, tak też kosmetyki do pielęgnacji futra dla kotów mogą być przeznaczone do stosowania przed myciem albo po, do spłukiwania albo tylko do rozpylania nad umytym i wilgotnym futrem. Odżywki pomagają zachować zdrową kondycję okrywy włosowej, przeciwdziałają wypadaniu, elektryzowaniu się albo plątaniu sierści. Pomagają też przywrócić jej blask albo właściwy kolor (są specjalne odżywki dla mruczków z sierścią białą, rudą albo czarną). W sklepach zoologicznych dostaniemy też specjalne odżywki, które nakłada się na suchą sierść przed szczotkowaniem, aby była bardziej gładka i nie plątała się. Takiej odżywki oczywiście się nie spłukuje, możemy ją jednak potraktować jako pierwszy etap pielęgnacji i mimo wszystko wykąpać potem mruczka.

↓ ODŻYWKI DLA KOTÓWKosmetyki w spreju dla kotów


Wiele mruczków na widok wody ogłasza strajk generalny i wygranie z nimi wojny o kąpiel to gigantyczny stres dla zwierzaka, nie mówiąc o spustoszeniu i ewentualnym poranieniu, jakie może nas spotkać. Są mruczki, których po prostu nie da się normalnie wykąpać i wtedy doskonałym pomysłem jest zastosowanie suchych kosmetyków, które działają niemal tak dobrze jak te tradycyjne, nie potrzebujemy jednak używać ich w wodzie. Jak działa taki specyfik? Rozpylamy go nad kocim futrem (trochę przypomina dezodorant) i wyczesujemy. Cały proces nie trwa długo i nie powinien być dla pupila okropnym przeżyciem. Najbardziej popularne są suche szampony, ale zdarzają się też specjalne odżywki, spreje kondycjonujące oraz lotiony.

↓ SUCHY SZAMPON DLA KOTA ↓Kosmetyki dla kotów na specjalne okazje


Oprócz tradycyjnych kosmetyków do pielęgnacji futra dla kotów, w sklepach zoologicznych znajdziemy też produkty, które zapewnią naszemu zwierzakowi efekt „wow”. Wśród nich są preparaty usuwające przebarwienia. Z jednej strony mamy do wyboru cały zestaw produktów przywracający sierści naturalny, intensywny kolor (nie są to farby!), z drugiej mamy do wyboru kosmetyki działające bardziej punktowo w postaci maści i past, które usuwają na przykład przebarwienia pod oczami. Przydać nam się mogą także preparaty antystatyczne, czyli spreje i mgiełki, które ułatwiają czesanie, przygładzają futro i przeciwdziałają elektryzowaniu się. Przed wystawą dobrym pomysłem jest też zastosowanie preparatów zwiększających objętość włosów, aby nasz mruczek prezentował się jak prawdziwy lew.

↓ KOSMETYKI DLA KOTÓW NA SPECJALNE OKAZJE ↓

Sklep Telekarma 


Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: © CasarsaGuru — istockphoto.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia