s

wtorek, 29 stycznia 2019

Weterynaryjna karma Eukanuba dla kota


O tym, że między sposobem żywienia, a stanem zdrowia istnieje ścisły związek, raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Odpowiednio skomponowana dieta ma jednak nie tylko wartość profilaktyczną, ale często również terapeutyczną. Z myślą o szczególnych potrzebach chorych mruczków stworzono karmy weterynaryjne Eukanuba. Przy jakich problemach zdrowotnych u kota warto je wykorzystać?


Właściwości weterynaryjnych pokarmów Eukanuba dla kota


Karmy weterynaryjne Eukanuba dla kota mają za zadanie wspomagać organizm zwierzaka w walce z chorobą i łagodzić dolegliwości z nią związane. Ich podawanie może nierzadko stanowić uzupełnienie dla stosowanej terapii farmakologicznej. Pokarmy Eukanuba, dostępne w wielu wersjach, doskonale zaspokajają specyficzne potrzeby żywieniowe futrzaków zmagających się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi. Dzięki ich uniwersalnej, ale jednocześnie dopasowanej do schorzenia, recepturze możemy bez problemu zapewnić mruczkom prawidłowo zbilansowaną, pełnowartościową dietę. W produktach nie brakuje składników o działaniu leczniczym i prozdrowotnym. Wyjątkowe właściwości pokarmów wynikają również z modyfikacji w proporcjach poszczególnych substancji. Ze względu na zredukowaną zawartość niektórych komponentów w pożywieniu, możemy dostarczyć zwierzakom optymalną dawkę energii, tłuszczów czy białek. Warto zauważyć, że receptura karm weterynaryjnych Eukanuba dla kotów powstała w oparciu o badania naukowe. Właśnie dlatego są one tak skuteczną pomocą terapeutyczną.

↓ KARMY WETERYNARYJNE EUKANUBA DLA KOTA ↓


Rodzaje karm weterynaryjnych Eukanuba dla kota


Pokarmy weterynaryjne Eukanuba sprawdzą się przy wszystkich najbardziej typowych kocich przypadłościach – chorobach przewodu pokarmowego i układu moczowego, schorzeniach metabolicznych czy kłopotach ze stawami.

Karma Eukanuba Veterinary Diets Intestinal to propozycja dla wszystkich mruczków cierpiących z powodu zaburzeń żołądkowo-jelitowych, niestrawności i chorób zapalnych przewodu pokarmowego. Pożywienie wyróżnia się wysoką przyswajalnością i niską zawartością tłuszczu. Ułatwia wchłanianie składników odżywczych i odciąża układ trawienny. Pokarm jest ponadto bogaty w fruktooligosacharydy, mannooligosacharydy, włókno pokarmowe i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Składniki te regulują pracę jelit, redukują stany zapalne i obniżają ilość chorobotwórczych bakterii. Nie bez znaczenia jest też duża smakowitość karmy, która sprawia, że jest ona chętnie jedzona nawet przez zwierzaki z obniżonym na skutek choroby apetytem.

Wiele kocich problemów ma związek z nieprawidłową masą ciała. Nadwaga i otyłość negatywnie oddziałują na cały organizm mruczków, a niejednokrotnie prowadzą również do znacznych trudności z poruszaniem się. Futrzakom ze zbyt dużą masą ciała, w trakcie odchudzania, warto zaoferować karmę Eukanuba Veterinary Diets Restricted Calorie. Pokarm odznacza się niską zawartością kalorii, przy jednocześnie wysokiej zawartości białka. Formuła pożywienia została także wzbogacona o L-karnitynę (przyspieszającą spalanie tłuszczu) i chondroitynę oraz glukozaminę (wspomagające stawy). Specjalna kompozycja węglowodanów dodatkowo reguluje stężenie glukozy we krwi i zapobiega powikłaniom związanym z cukrzycą.

Właściwa dieta ma szczególne znaczenie przy przewlekłych chorobach nerek i wątroby. Aby ograniczyć degenerację tych narządów i poprawić ich funkcjonowanie, możemy sięgnąć po pokarm Eukanuba Veterinary Diets Renal. Umiarkowany udział białka w karmie oraz dodatek specjalnie dobranego włókna ograniczają powstawanie szkodliwych produktów azotowych i wspierają ich efektywne usuwanie. Z kolei zredukowana ilość fosforu pozytywnie oddziałuje na stan kocich nerek. Pożywienie pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową organizmu, łagodzi stany zapalne, wspiera filtrację nerek i obniża ryzyko encefalopatii wątrobowej.

Domowe mruczki bardzo często dotykają także choroby układu moczowego. Do menu zwierzaków podatnych na kamicę moczową możemy włączyć karmę Eukanuba Veterinary Diets Urinary Oxalate lub Urinary Struvite. Pierwszy z pokarmów podwyższa pH moczu i zwiększa wydalanie wapnia, a co za tym idzie – ogranicza tworzenie się kamieni szczawianowo-wapniowych. Drugie pożywienie, o właściwościach zakwaszających i niskiej zawartości magnezu, jest natomiast rekomendowane w terapii kamicy struwitowej.


Jak podawać kotu karmę weterynaryjną Eukanuba?


Karmy Eukanuba, podobnie jak inne produkty weterynaryjne, powinny być zawsze stosowane w porozumienie z lekarzem. Dobierze on odpowiednie racje pokarmowe dla naszego pupila i określi czas terapii. W zależności od problemu karmy weterynaryjne Eukanuba dla kota serwuje się najczęściej przez kilka lub kilkanaście tygodni. Okres podawania można w niektórych przypadkach wydłużyć – muszą jednak istnieć ku temu wskazania medyczne. Pamiętajmy, że pokarmy Eukanuba to produkty pełnoporcjowe, które w pełni zaspokajają potrzeby chorych zwierzaków. Dla osiągnięcia oczekiwanych efektów, podczas ich serwowania, nie należy zatem włączać do menu mruczków innych pokarmów.

↓ KARMY WETERYNARYJNE EUKANUBA DLA KOTA ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: © Milles Studio - stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia