s

czwartek, 19 lipca 2018

Mokra karma dla kociakaPrężnie rozwijający się organizm młodego kociaka potrzebuje zdrowej, dobrze dopasowanej do swych potrzeb diety. W przypadku kocich maluchów menu bazujące tylko i wyłącznie na suchej karmie nie sprawdzi się najlepiej. W tym wypadku mokre specjały okazać mogą się lepszym kąskiem dla naszego pupila.


Dlaczego w dietę młodego kociaka warto włączyć mokrą karmę?


Młode koty potrzebują diety ściśle odpowiadającej ich potrzebom. Zanim pupile nasi skończą pierwszy rok życia, sięgać powinniśmy więc po produkty, które dedykowane są kocim maluchom. Kociaki nie tylko rosną szybko, ale i wykazują się niezwykłą wręcz żywiołowością. Menu ich musi więc obfitować w należytą ilość kalorii pozyskiwanych przede wszystkim ze zwierzęcego białka. Wymaganiom takim najlepiej są zaś w stanie sprostać mokre karmy wysokiej jakości. Wśród tych spokojnie znajdziemy takie specjały, które wolne są od zbóż i w całości bazują na mięsie.

↓ MOKRA KARMA DLA KOCIĄT ↓Producenci najtańszych suchych karm ziarna zbóż często traktują jako wypełniacz wyraźnie obniżający koszty produkcji. Nawet lepszej jakości suche specjały muszą jednak zawierać pewną ich ilość, gdyż to właśnie one odpowiadają za spoistość i kształt tworzących karmę krokietów. Dieta mokra w takim wypadku będzie więc zdecydowanie bardziej odżywcza, a dodatkowo i delikatniejsza dla kociego układu trawiennego oraz zdrowsza. Nie bez znaczeni jest bowiem fakt, że mokre karmy dla kociąt nie są też tak bardzo przetwarzane, jak ich suche odpowiedniki.

Inną kwestię, którą warto wziąć pod uwagę, ustalając kocią dietę, są niewielkie ząbki malucha. Pupil nasz zaraz po tym, jak przestanie żywić się mlekiem matki, nie jest od razu w stanie przejść na twarde suche jedzenie. Dobrym pomysłem jest więc stopniowe przyzwyczajanie go do gryzienia poprzez włączenie w menu delikatnych, a tym samym łatwych do rozdrobnienia mokrych pokarmów.


Mokra karma dla kociaka pomoże zadbać o należyte nawodnienie pupila


Koty nie zawsze pamiętają o tym, by zaglądać do miski z wodą. Problem tego typu posiada wiele dorosłych mruczków, znacznie częściej jednak borykają się z nim jednak młode zwierzaki. Nakłanianie kota do picia jest zadaniem wymagającym wiele uwagi i cierpliwości. Oczywiście z różnorakich kocich poideł porozstawianych w kątach mieszkania nie powinniśmy rezygnować. Pamiętajmy jednak o tym, że najlepszym sposobem na niechęć do picia jest wprowadzenie do menu zasobnej w wodę mokrej karmy dla kociąt. Kocie puszki zawierać mogą nawet do 70% wody. Sucha karma zaś w składzie swym z reguły nie ma jej więcej niż 10%. Nie da ukryć się więc, że różnica ta jest naprawdę kolosalna.

Czy dieta młodych kociaków musi składać się tylko z mokrej karmy?


Dobrej jakości mokra karma dla kociaka z pewnością będzie zdrową i smakowitą propozycją. Choć maluch takim przysmakiem naje się, dostarczy organizmowi należytą dawkę energii oraz sporą ilość wody, wcale nie znaczy to, że w menu jego w całości bazować musi tylko na mokrych specjałach. Suche karmy są tańszą żywieniową opcją. Są też one znacznie łatwiejsze w przechowywaniu. Dodatkowo koty bywają wybredne – już za młodu warto więc oswajać je z różnym rodzajem pożywienia. Wszystkie te argumenty sprawiają, że jeszcze przed 1 rokiem życia warto wdrożyć kotu dietę mieszaną. W jej ramach suche karmy o dobrym składzie spokojnie łączyć możemy więc z mokrym jedzeniem.   

↓ MOKRA KARMA DLA KOCIĄT ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia