s

czwartek, 21 czerwca 2018

Drewniany żwirek dla kota


Utrzymanie należytej higieny w kociej kuwecie bywa wyzwaniem. Wśród domowych zwierzaków to właśnie mruczki należą do grona prawdziwych czyściochów. Nie tylko nam, ale również i im przeszkadza więc bałagan i nieprzyjemny zapach w toalecie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych kocich żwirków. Jeśli jednak szukamy takiej opcji, która faktycznie pomoże nam zachować czystość i zlikwiduje nieprzyjemne wonie, spokojnie sięgnąć możemy po pellet.


Pellet – w pełni naturalna wyściółka do kociej kuwety


Drewniany, w 100% naturalny pellet z powodzeniem pełnić może funkcję żwirku wyścielającego kocią kuwetę. Pellet przeznaczony dla domowych mruczków wykonany jest z trocin drzew iglastych, zazwyczaj z sosny, które to po przetłoczeniu przez specjalną formę przyjmują postać niezbrylających się granulek. Najważniejszą zaletą pelletu jest to, że wolny jest on od domieszek różnorakich chemicznych substancji. Dzięki temu produkt ten jest w pełni bezpieczny dla zwierzaka – nie drażni go on swym sztucznym zapachem, nie wywołuje też podrażnień i alergii. Ten rodzaj żwirku jest też biodegradowalny, a więc zupełnie nieszkodliwy dla środowiska. 

Tak jak w przypadku każdego innego produktu, wybierając pellet dla kota », postawić musimy na produkt wysokiej jakości. Zdarza się, że na rynku pojawiają się dedykowane kotom pellety, które wytwarzane są z płyt wiórowych bądź pilśniowych – w składzie ich mogą gościć więc różnorakie chemikalia i plastik. Od takich niecertyfikowanych i pochodzących z niewiadomego źródła produktów trzymajmy się z daleka.

↓ DREWNIANY ŻWIREK DLA KOTA ↓Drewniany pellet dla kota a czystość w kociej kuwecie


W kociej naturze leży zakopywanie odchodów. Choć można by podejrzewać, że zachowanie to świadczy o zamiłowaniu do porządku, faktycznie do głosu dochodzi tu jednak chęć rozprawienia się z przykrym zapachem. Nie tylko z nieposprzątanej, ale i z odstraszającej swą wonią kuwety mruczki nie chcą korzystać. Stąd też drewniany żwirek dla kota, znakomicie neutralizujący zapach amoniaku i roztaczający naturalną, niedrażniącą woń sosnowego lasu, znakomicie sprawdza się w roli podłoża do kociej toalety.

Zasada działania pelletu jest niezwykle prosta. Nie jest on ściółką zbrylającą się – w kontakcie z kocim moczem granulki pęcznieją więc, zwiększając swą objętość nawet do 400%, a następnie rozsypują się na trociny i spadają na dno kuwety. Sposobem tym z kociej ubikacji codziennie wybierać musimy tylko odchody, brak tu natomiast wymagających usunięcia przesiąkniętych moczem zbitych nieczystości. Całą zawartość pojemnika wymieniać musimy nieco częściej – dobrze jest zająć się tym przynajmniej raz w tygodniu. Zużyty pellet usuwa się jednak łatwo, gdyż spokojnie wrzucić można go do toalety (poczytaj więcej na temat sprzątania kociej kuwety KLIK).

Niektóre żwirki dla kota lubią nie tylko pylić się, ale i przyczepiać do kocich łapek. W ten to sposób drażnią one układ oddechowy zwierzaka i przyczyniają się do powstawania bałaganu wokół kuwety i w mieszkaniu. Na wyściółkę wybierając pellet, zapomnieć możemy jednak o tego typu problemach.


Koci pellet – dobrej jakości produkt w zadowalającej cenie


Właściciele czworonogów dobrze wiedzą o tym, że utrzymanie ukochanych pupili pochłania całkiem spore zasoby finansowe. Jeśli więc oszczędność jest możliwa, a przy okazji w żaden sposób nie tracimy na jakości, wydaje się to wręcz idealnym rozwiązaniem. Drewniany żwirek dla kota jest lubiany przez zwierzaki, znakomicie spełnia swe funkcje i dodatkowo jest rozwiązaniem stosunkowo tanim. Regularnie stosując go, prawidłowo zadbamy więc o kocie potrzeby i nie nadwyrężymy nadmiernie domowego budżetu. 

↓ KUWETA DLA KOTA ↓

Sklep Telekarma
Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia