s

środa, 12 kwietnia 2017

Karmy holistyczne dla kotów


Odpowiednie żywienie to jeden z najważniejszych elementów profilaktyki zdrowotnej. Nikt już nie ma wątpliwości, że koty, podobnie jak ludzie, potrzebują diety ściśle dopasowanej do ich potrzeb. By sprostać wymaganiom pupila, sięgamy często po wysokiej jakości, idealnie zbilansowane karmy. Alternatywą dla tego typu produktów są pokarmy holistyczne. Na czym polega ich fenomen?Czym jest weterynaria holistyczna?


U podstaw weterynarii holistycznej leży założenie, że organizm nie jest tylko zbiorem przypadkowo połączonych ze sobą organów, ale spójną całością. Choroba nie jest zatem skutkiem nieprawidłowości w funkcjonowaniu poszczególnych narządów, lecz wynikiem zaburzeń na płaszczyźnie fizycznej, psychicznej lub umysłowej. W tym ujęciu każdy problem dotyka cały zwierzęcy organizm. Kiedy możemy więc powiedzieć, że nasz mruczek jest naprawdę zdrowy? Tylko wtedy, gdy zaspokoimy wszystkie jego potrzeby. O pupila musimy zadbać w sposób kompleksowy. W przypadku kotów szczególną rolę odgrywa stworzenie odpowiedniego środowiska życiowego, w którym zwierzak czuje się bezpieczny i ma dostęp do wszystkich najważniejszych zasobów (miski, drapaki, legowiska, kuwety). Zadbanie o psychikę futrzaka to jedno, ale nie można zapominać również o zaspokojeniu jego potrzeb pokarmowych. To właśnie prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych elementów weterynarii holistycznej. W tym przypadku nie wystarczy jednak zwykła karma – konieczne jest podawanie mruczkowi pokarmu holistycznego.

Czym wyróżniają się pokarmy holistyczne dla kotów?


Żywienie holistyczne ma za zadanie nie tylko zaspokoić podstawowe potrzeby bytowe zwierzaków, ale także pozytywnie wpływać na ich zdrowie. Jest to podstawowa zasada, która determinuje cały proces produkcji tego typu pokarmów. Producenci muszą bowiem zadbać o to, by karma miała jak najwyższą wartość odżywczą, a przy tym wysokie właściwości prozdrowotne. Nic więc dziwnego, że bardzo dużą wagę przykładają do wyselekcjonowania odpowiednich składników. Zazwyczaj pochodzą one z upraw ekologicznych. Często sięga się też po produkty lokalne. Co więcej, bardzo istotne jest, żeby wszystkie składniki były świeże. Produkcję karmy trzeba rozpocząć jak najszybciej od pozyskania surowców. Aby nie utracić cennych substancji, stosuje się także specjalne procedury technologiczne. Wszystko oczywiście po to, by do kociej miski trafił produkt naprawdę wyjątkowy – niezwykle cenny pod względem żywieniowym i zdrowotnym.

↓ KARMY HOLISTYCZNE DLA KOTA ↓ 


 

Skład pokarmów holistycznych dla kotów


Koty – obligatoryjni mięsożercy – potrzebują w swojej diecie przede wszystkim białka zwierzęcego. W karmach holistycznych nigdy go nie brakuje. Co jednak szczególnie istotne, źródłem białka jest aż kilka rodzajów mięsa. Pozwala to idealnie dopasować zawartość poszczególnych aminokwasów w karmie do kocich potrzeb. Jednocześnie dąży się do ograniczenia udziału węglowodanów i wyeliminowania substancji potencjalnie alergennych.

W karmach holistycznych stawia się na dużą różnorodność składników. Wiele produktów zawiera owoce i warzywa. Warte uwagi są też składniki o właściwościach prozdrowotnych. W pokarmach holistycznych dla kotów możemy znaleźć np. imbir (wspomagający odporność), pokrzywę (usprawniającą detoksykację), mlecz (wspomagający układ trawienny) czy drożdże piwne (poprawiające apetyt). Bardzo ważną rolę w pokarmach tego typu odgrywają witaminy – zawsze pochodzące z naturalnych źródeł. Jeszcze jedną zaletą produktów holistycznych jest brak syntetycznych konserwantów i sztucznych barwników.

Kiedy warto kupić dla kota karmę holistyczną?


Karmy holistyczne są z pewnością warte wypróbowania przez każdego mruczka. Nad ich zakupem powinni jednak szczególnie zastanowić się właściciele kotów cierpiących z powodu chorób alergicznych i nietolerancji pokarmowych. Wskazaniem do zmiany sposobu żywienia na holistyczny są też problemy behawioralne i choroby psychosomatyczne występujące u pupila. Wybierając pokarm holistyczny dla kota, powinniśmy uwzględnić jego wiek i specyficzne wymagania – znacznie ułatwi nam to podjęcie trafnej decyzji.

↓ KARMY HOLISTYCZNE DLA KOTA ↓


Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

1 komentarz:

  1. jak karmy holistyczne to tylko obt - oven baked tradition

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia