s

czwartek, 5 grudnia 2013

Kosmetyki dla kotów

Kosmetyki dla kotów

Kosmetyki dla kotów? A cóż to takiego? – jeszcze nie tak wcale dawno nie jedno z Was by się zapytało. Dziś już chyba specjalnie nikogo nie dziwi to, że kosmetyki dla kotów istnieją. A przynajmniej nie dziwi większości ludzi. Dla wystawców kotów rasowych, są one wręcz nieodzowne, szczególnie dla właścicieli kotów perskich. Może nie uwierzycie, ale bywa, iż ich zwierzak ma większą kosmetyczkę niż oni sami.

Jakie to więc istnieją kosmetyki dla kotów?


Przede wszystkim są to szampony dla kotów. Najlepszej jakości szampony dla kotów nie tylko czyszczą futro, ale również pozytywnie wpływają na jego strukturę i kolor. W przypadku kotów rasowych jest to akurat bardzo istotne, ponieważ stan okrywy włosowej w znacznym stopniu wpływa na ocenę sędziowską. Różne rasy cechują się różną strukturą włosa i ważne, by tego nie zmieniać.

Drugimi bardzo ważnymi kosmetykami są odżywki do włosów dla kotów. Powinny cechować się takimi samymi właściwościami, co szampony, czyli nie zmieniać w negatywny sposób struktury i barwy futra. Na rynku istnieją i szampony, i odżywki przeznaczone do różnych rodzajów kociego futra i do jego różnych umaszczeń. Miejscowe niewielkie zabrudzenia możemy czyścić stosując preparaty do usuwania przebarwień.

Najlepiej, jeśli jest to możliwe, kupować szampony i odżywki w koncentratach. Wydają się one być droższe od produktów nieskoncentrowanych, ale tylko pozornie. Te najlepsze rozcieńczamy nawet w proporcjach 1 : 5, a są i takie – o ile dobrze pamiętam – rozcieńczane w proporcjach 1 : 10, czyli jedna porcja kosmetyku i pięć lub dziesięć porcji wody. Łatwo policzyć, ile szamponu czy odżywki uzyskamy.

Do czesania kotów długowłosych przydają się preparaty ułatwiające rozczesywanie włosów oraz zapobiegające filcowaniu się futra. Do tego dochodzą jeszcze kosmetyki do przemywania oczy – niezwykle przydatne właścicielom kotów perskich i egzotycznych – i kosmetyki do czyszczenia uszu. Sporo tego, ale czego nie robi się, by ukochane zwierzę było najpiękniejsze na świecie!

Najważniejszą rzeczą, o której musimy pamiętać przy zakupie jakichkolwiek kosmetyków dla naszego futrzaka jest to, by były one przeznaczone dla kotów, ewentualnie uniwersalne, czyli   i dla kotów, i dla psów. Kosmetyki wyłącznie dla psów mogą bowiem kotom zaszkodzić.

↓ KOSMETYKI DLA KOTA ↓

Sklep Telekarma

Zdjęcie: Fotolia.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia