s

wtorek, 17 września 2013

Preparaty witaminowo-mineralne dla kotów

Preparaty witaminowo-mineralne dla kotów

W tytule dałem preparaty witaminowo-mineralne, ale generalnie chodzi mi o wszystkie suplementy diety. Czyli, wszelkiego rodzaju dodatki żywieniowe dostarczające kocim organizmom takich lub innych substancji.

Suplementy diety dla kotów to najczęściej wspomniane preparaty witaminowo mineralne, ale nie tylko. Są nimi również preparaty wspomagające apetyt, jak i środki odkłaczające.

Można je kupić pod postacią tabletek, proszków, past, a nawet różnego rodzaju smakołyków. Najtrudniej zdecydowanie podać kotu tabletkę – to specjaliści w ich wypluwaniu.

Czy trzeba kotu podawać preparaty witaminowo-mineralne i inne suplementy diety?


Jeśli jest to konieczne to tak, jeśli nie jest to nie. Na przykład koty, które dostają do jedzenia karmy najwyższej jakości, zwykle nie potrzebują dodatkowych porcji witamin. Pamiętajmy, że co za dużo, to nie zdrowo.

Pasta odkłaczające raczej specjalnie nie zaszkodzi, ale dajmy na to zbyt duże dawki witaminy A już tak. Dlatego zanim zaczniemy futrzakowi podawać suplementy diety, szczególnie preparaty witaminowo-mineralne, lepiej skonsultować to z weterynarzem.

Sklep Telekarma
Zdjęcie: Fotolia.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia