s

czwartek, 28 maja 2020

Najlepsze filmy o kotach

Najlepsze filmy o kotach

Koty to urodzeni aktorzy, a produkcje z ich udziałem zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem. Zdarza się, że postać „wykreowana” przez czworonożnego aktora staję się istną ikoną popkultury, a jej imię zna właściwie cały świat. Jakie są najlepsze filmy o kotach? Oto ranking 6 filmów z futrzakami w rolach głównych!

Filmy o kotach, które trzeba zobaczyć!


Filmy o zwierzakach mają bawić, wywoływać łzy wzruszenia i ciepło wokół serca. Produkcje z kotami w rolach głównych nie stanowią żadnego wyjątku. Urocze futrzaki zdążyły już zrobić niezłą karierę w świecie filmu, a nawet przyćmić dwunożnych aktorów towarzyszących im na ekranie. W naszym zestawieniu najlepszych filmów o kotach znajdują się produkcje adresowane do dzieci i dorosłych, filmy fabularne, animowane oraz dokument, będący prawdziwą gratką dla kociarzy. Co warto zobaczyć w pierwszej kolejności?

„Kedi - sekretne życie kotów” (2016)


Pierwsza propozycja na wieczorny seans to głośny dokument z 2016 roku. Opowiada o Stambule, mieście z niezwykłą przeszło tysiącletnią tradycją, w którym koty urządziły sobie prawdziwe królestwo. Okazuje się, że mruczki są nieodłączną częścią lokalnej społeczności, a choć nie mają swoich właścicieli, każdego dnia towarzyszą ludziom w rozmaitych czynnościach. Futrzaki są tam niemal równorzędnymi obywatelami, którym przysługują własne prawa i przywileje. W filmie poznajemy losy kilku kotów – Spryciarza, Sułtana, Przylepy, Szajby, Cwaniaka, Bestii i Flirciarza, którzy oprowadzają nas po Stambule i pokazują swoje życie z bliska. Dzięki nim poznajemy nie tylko urzekające zakątki miasta, ale i niezwykłą naturę kotów.

„Psy i koty” (2001)


Kolejny film to coś dla fanów komedii i filmów szpiegowskich w jednym. W filmie tytułowe psy i koty toczą ze sobą niekończącą się wojnę o dominację nad światem. Trwający przez jakiś czas rozejm został zerwany przez ruch oporu z żądnym władzy kotem – Panem Tickles na czele. Z zagrożeniem będzie musiał zmierzyć się uroczy szczeniak rasy Beagle, który wyrusza w misję, by ocalić ludzi przed niecnymi planami kotów.

„Kot w butach” (2011)


Legendarny Kot w butach po raz pierwszy pojawił się na ekranie w serii filmów o przygodach ogra Shreka. Futrzak podbił jednak serca widzów tak mocno, że wkrótce potem studio Dreamworks zdecydowało się poświęcić mu osobny film. Produkcja stanowi pokaz animacji na najwyższym poziomie, bawi rewelacyjnymi dialogami i scenami niczym z filmów akcji. „Kot w butach” to jeden z tych filmów, które pozostają w pamięci na bardzo długo.

„Garfield” (2004)


Kot Garfield to kolejna wielka gwiazda w naszym zestawieniu. Chyba nie ma na świecie kogoś, kto przynajmniej nie słyszałby o leniwym, rudym kocurze, który całe dnie spędza na drzemkach i jedzeniu ulubionej lazanii. Kot Garfield już od lat był bohaterem komiksów i kreskówek, ale na wielkim ekranie pojawił się dopiero w 2004 roku. Film opowiada o tym, jak pewnego feralnego dnia uporządkowany świat rudego futrzaka wywraca się do góry nogami. Jego właściciel postanawia przygarnąć wesołego szczeniaka imieniem Odie, który zburzy spokojne życie Garfielda. Pomimo początkowej niechęci to właśnie kot wyrusza na misję ratunkową, gdy Odiego porywa zły treser. Warto dodać, że głosu Garfieldowi użycza sam Bill Murray.

„Jak zostać kotem” (2016)


Kolejna propozycja to film fabularny, opowiadający historię biznesmena Toma, dla którego praca jest wszystkim. W rezultacie zdarza mu się zapominać o bliskich i zawodzić ich oczekiwania. Gdy zbliżają się urodziny jego córki Rebecci, dziewczyna prosi o wyjątkowy prezent – kota. Zapracowany ojciec zapomina o prezencie i spóźniony na przyjęcie zatrzymuje się pod podejrzanie wyglądającym sklepem zoologicznym. Jego właściciel, Felix Perkins, przemienia Toma w kota i daje siedem dni, by odmienił swoje życie. Jeśli tego nie zrobi, pozostanie kotem już na zawsze.

„Arystokraci” (1970)


Na koniec jeszcze jeden film animowany, ale nie byle jaki! Pełnometrażowy animowany film „Arystokraci” to prawdziwy klasyk studia Walta Disneya. Przygoda rozpoczyna się w Paryżu, kiedy to pewna ekscentryczna milionerka postanawia zapisać cały swój majątek rodzinie kotów. Nie są to jednak zwykłe futrzaki, a przedstawiciele prawdziwej kociej arystokracji. Niestety na drodze mruczków staje chciwy lokaj Edgar, który porywa kocicę Księżną i jej trójkę psotnych dzieci. Zwierzaki zostają porzucone na francuskiej wsi, gdzie z nowo poznanymi przyjaciółmi rozpoczynają długą podróż do domu. „Arystokraci” to film pełen przygód, wzruszeń i porywającej jazzowej muzyki.

Jak podoba Wam się nasz ranking najlepszych filmów o kotach? A może dodalibyście do naszej listy jeszcze jakieś produkcje z futrzakami w roli głównej? Dajcie nam znać i podzielcie się swoimi ulubionymi filmami z kotami.

↓ KARMY I AKCESORIA DLA KOTÓW ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: © Africa Studio — adobe.stock.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia