s

wtorek, 5 maja 2020

Najlepsze zabawki dla kota

Najlepsze zabawki dla kota

Obserwując koty, odnieść można wrażenie, że zwierzaki te z upodobaniem niemal cały dzień spędzić mogą rozłożone na parapecie. Wbrew pozorom jednak, nasi leniwi milusińscy dla zachowania formy i dobrego samopoczucia potrzebują odpowiedniej dawki ruchu. Dobrze dobrane zabawki dla kota z całą pewnością pomogą nam zmobilizować domowego mruczka do podjęcia takiej aktywności.

Dlaczego warto sięgnąć po kocie zabawki, by nakłonić mruczka do zabawy?


Koty, zwłaszcza te niewychodzące z domu, stać mogą się prawdziwymi leniuchami. Domowe mruczki nie muszą polować, a właśnie ta czynność w życiu ich dziko żyjących kuzynów jest główną fizyczną aktywnością. Dodatkowo domowe zacisze, a więc środowisko dobrze kotu znane, stwarza mało wyzwań dla zwierzaka. Stąd też, jeśli kociego piecucha zachęcić chcemy do zabawy, zapewnić musimy mu psychiczną i fizyczną stymulację. I tu właśnie pomocne okazują się kocie zabawki.

Nakręcana mysz i wędka z piórami – sprawdzone kocie zabawki


Wśród rozmaitych zabawek dla kotów na szczególną uwagę zasługują te, które z łatwością są w stanie uruchomić naturalne kocie instynkty. Te nakierowane są oczywiście na prześladowanie i na ściganie zdobyczy. Z całą pewnością więc w gusta każdego mruczka trafią takie akcesoria, jak pluszowe i nakręcane myszki oraz wędki z piórami.  

↓ WĘDKI DLA KOTA ↓Patyk zakończony wstążkami, piórkami bądź kawałkami luźno zwisającej tkaniny chyba najlepiej nadaje się do wspólnej zabawy z kotem. Sprawiając mruczkowi taką zabawkę, pamiętajmy jednak o tym, że zwierzak nie powinien bawić się nią wówczas, gdy pozbawiony jest naszej kontroli. Niewiele trzeba, by kot rozmontował podarowaną mu wędkę i połknął kawałek sznurka, a to jak wiadomo, źle może się dla niego skończyć.

Innymi akcesoriami, które wykorzystać możemy do wspólnej zabawy, są też wszelkie piłki, turlające się rolki czy laserowe wskaźniki.

↓ PIŁKI SL KOTA ↓


Gdy kot zostaje sam w domu – zabawki edukacyjne dla mruczków


Nie da ukryć się, że najlepszą i najbardziej stymulującą formę aktywności zapewniają kotu wszystkie te zabawy, w których uczestniczyć możemy wspólnie. Jeśli jednak znaczną część dnia spędzamy w pracy, zwierzakowi sprawić możemy taką zabawkę, która zajmie go pod naszą nieobecność. Na rynku dostępnych jest wiele interaktywnych zabawek dla kotów. Na szczególną uwagę zasługują jednak te, które pełnią jednocześnie rolę pojemników na jedzenie. Cały trick polega tu na tym, że zwierzak widzi ukrytą za przezroczystą szybką przekąskę. Dostanie się do smakołyku, wymaga jednak od niego pokombinowania i niezłej gimnastyki. Podobnej rozrywki dostarczy też zwierzakowi kula na smakołyki.

↓ INTERAKTYWNE ZABAWKI DLA KOTA ↓


Czy telewizja sprawdza się w roli kociej zabawki?


Koci właściciele dobrze wiedzą o tym, że wiele domowych mruczków z upodobaniem spędza czas przed telewizorem. Oczywiście nie jest tak, że wraz z kotem oglądać możemy wiadomości czy seriale. Istnieje zaś duże prawdopodobieństwo, że intrygujący zwierzaka program odnajdziemy na Animal Planet. Koty lubią przyglądać się ptakom za oknem czy rybkom pływającym w akwarium i dokładnie te samo grono bohaterów interesuje je na szklanym ekranie. Czy znaczy to, że od czasu do czasu telewizor oddawać powinniśmy do kociej dyspozycji? Krótka sesja telewizyjna dla kota może być ciekawą rozrywką. Z całą pewnością zwierzak nie powinien zajęciu temu poświęcać jednak zbyt wiele czasu. Zdarza się też, że mruczki tak pochłonięte są fabułą, że rzucać zaczynają się na ekran. W takim wypadku kiepskim pomysłem jest zostawianie kota przed odbiornikiem bez nadzoru. Wzbudzoną chęć polowania warto zaś wykorzystać, zapraszając milusińskiego do wspólnej zabawy.  

↓ ZABAWKI DLA KOTA ↓


Sklep Telekarma

Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: canva.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia