s

czwartek, 14 listopada 2019

Sucha karma Kitekat dla kota


Czym karmić kota? – to jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie wszyscy miłośnicy futrzaków. Poszukiwania idealnej karmy dla mruczka wiele osób zaczyna od zapoznania się z ofertą najpopularniejszych marek. Do produktów o silnej pozycji na rynku zoologicznym z pewnością należą suche karmy Kitekat dla kota. Jakie składniki zawierają? Czym wyróżnia się ich formuła?


Receptura suchych pokarmów Kitekat dla kota


Kitekat to jedna ze sztandarowych marek amerykańskiego przedsiębiorstwa Mars Incorporated. Jej logo i wizerunek rezolutnego kota są bardzo dobrze rozpoznawalne przez właścicieli czworonogów. Karmy Kitekat dla kotów należą do linii produktów ekonomicznych. Ich celem jest więc zaspokojenie podstawowych potrzeb mruczków przy zachowaniu optymalnych kosztów ich żywienia. Produkty skierowane są do wszystkich dorosłych futrzaków – niezależnie od ich wieku i rasy. Receptura suchych karm Kitekat dla kotów opiera się na specjalnej formule Natural Vitality, wspierającej witalność. Produkty mają wzmacniać trzy newralgiczne obszary kociego organizmu: zęby i dziąsła, skórę i sierść oraz mięśnie. Chrupiące granulki, o odpowiedniej teksturze i wielkości, ułatwiają oczyszczanie zębów z osadu w trakcie gryzienia i przeciwdziałają odkładaniu się kamienia nazębnego. Oleje i witaminy pozytywnie wpływają na wygląd szaty mruczków. Zbilansowany poziom energii i aminokwasów gwarantuje zdrowe mięśnie i wspomaga kocią aktywność. Karmy zawierają specjalnie dobraną kompozycję naturalnych protein, warzyw i pełnoziarnistych zbóż. Wzbogacone zostały również niezbędnymi składnikami mineralnymi i witaminami. Do produkcji pokarmów wykorzystywane są surowce wysokiej jakości, pochodzenia naturalnego. Aby pożywienie było odżywcze i bezpieczne dla zdrowia, poddawane jest ekstruzji. Proces ten zwiększa strawność składników i niszczy wszelkie patogeny.

Rodzaje suchych karm Kitekat dla kota


Marka Kitekat przygotowała kilka smakowitych produktów dla kotów. Dzięki temu możemy bez problemu dopasować pożywienie do indywidualnych preferencji naszego mruczącego podopiecznego. Na miłośników klasyki czekają suche karmy Kitekat z kurczakiem lub wołowiną. Jeśli nasz zwierzak jest wielbicielem bardziej wyrafinowanych propozycji, możemy zaoferować mu karmę z białą rybą. We wszystkich pokarmach Kitekat ważną rolę odgrywają warzywa. Smakową kompozycję pokarmów wzbogacają marchewka i groszek.

Jak podawać kotu suche karmy Kitekat?


Suche karmy Kitekat kota to odpowiednio zbilansowane produkty pełnoporcjowe, które można stosować codziennie, jako podstawowy element jadłospisu zwierzaka. Bardzo dobrze sprawdzą się jednak w mieszanym modelu żywienia, opierającym się na karmie suchej i mokrej. Doskonałym uzupełnieniem dla suchych pokarmów Kitekat będą wilgotne specjały tej samej marki.

Dawkowanie pożywienia należy precyzyjnie dobrać do wagi kota i poziomu aktywności – od których zależy zapotrzebowanie energetyczne. Aby chronić pupila przed nadmiernym przybieraniem na wadze, powinniśmy podawać mu jednorazowo ściśle odmierzone porcje pożywienia. W przypadku serwowania jednocześnie pokarmu mokrego należy odpowiednio zmniejszyć udział suchej karmy. Pozostawienie zwierzakowi nieograniczonego dostępu do pożywienia może sprawić, że będzie jadł ponad miarę. Jeśli więc nie jesteśmy w stanie karmić go wielokrotnie w ciągu dnia, dobrym rozwiązaniem może okazać się umieszczenie małych porcji pokarmu w zabawkach interaktywnych lub ukrycie go w domowych zakamarkach.

Serwując pupilowi suche karmy Kitekat, musimy pamiętać o pozostawieniu zwierzakowi stałego, nieograniczonego dostępu do czystej wody. Jest to bardzo ważne, by chronić futrzaka przed chorobami układu moczowego. Aby zachęcić mruczka do picia, warto zakupić specjalną fontannę lub podawać wodę ciepłą bądź zmieszaną ze smakowitym sosem.

Na apetyczność suchych pokarmów duży wpływ ma ich wyrazisty zapach. Zadbajmy więc o właściwe przechowywanie pożywienia. Karmy Kitekat dłużej zachowają świeżość, jeżeli będziemy trzymać je w szczelnie zamkniętym opakowania, w chłodnym i suchym miejscu.

↓ SUCHA KARMA KITEKAT DLA KOTA ↓


Sklep TelekarmaTekst: Marta Majewska
Zdjęcie: © VZavrazhina — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia