s

czwartek, 27 czerwca 2019

Frontline dla kota


Warto pamiętać, że pasożyty takie jak pchły i kleszcze stanowią poważnie zagrożenie dla naszych podopiecznych. Roznoszone przez nie choroby to nie przelewki i już niejeden mruczek doświadczył tego na własnej skórze. Jak uchronić przed nimi pupila? Pomóc mogą nam w tym specjalne preparaty na pchły i kleszcze dla kotów, na przykład te od firmy Frontline. Jak je stosować i o czym pamiętać wybierając takie preparaty?


Pasożyty zewnętrzne u kota – zagrożenia


Pasożyty zewnętrzne zagrażają zwierzakom niemal przez cały rok. Zima daje im co prawda chwilowe wytchnienie od kleszczy, ale nawet okres aktywności tych pajęczaków stale się wydłuża. To zaś oznacza, że nasze domowe czworonogi potrzebują stałej, całorocznej ochrony przed pchłami oraz kleszczami. Sprawy nie należy bagatelizować, gdyż inwazja tych insektów może poważnie zagrozić nie tyle zdrowiu, co nawet życia kota. Borelioza i babeszjoza to tylko dwie spośród całej grupy chorób odkleszczowych, których skutkiem może być nawet śmierć pupila.

Co więcej żerowanie pasożytów, takich jak pchły czy wszoły na ciele mruczka jest dla niego po prostu uciążliwe i nieprzyjemne. Ich obecność na skórze powoduje dokuczliwy świąd, a także alergię oraz różnego rodzaju infekcje i stany zapalne skóry. Zagrożeń jest naprawdę wiele i dlatego właśnie każdy kot, nawet niewychodzący, powinien zostać właściwie zabezpieczony przed atakiem tych pasożytów. Podstawą profilaktyki jest stosowanie odpowiednich preparatów odstraszających oraz zwalczających pchły i kleszcze. Produktami tego rodzaju są na przykład środki marki Frontline dla kotów.


Zalety preparatów Frontline dla kota


Frontline dla kota to seria preparatów likwidujących pchły oraz kleszcze u naszych czworonogów. Środki te oparte są na bazie dwóch substancji biobójczych, które nie tylko odstraszają, ale i eliminują pasożyty w różnych stadiach rozwoju – zarówno larwy, jak i całkiem dorosłe osobniki. Preparaty aplikuje się na skórę mruczka, skąd natychmiast rozprzestrzeniają się w warstwie gruczołów łojowych.

↓ FRONTLINE DLA KOTA ↓Produkty marki Frontline odznaczają się dużą skutecznością w walce z pasożytami, a przy tym są nietoksyczne i całkiem bezpieczne dla kota. Warto dodać, że są to preparaty wodoodporne, więc nie musimy obawiać się, że przypadkowa kąpiel zahamuje ich działanie lub wymusi ponowną aplikację. Środki Frontline dla kota są także bardzo łatwe w aplikacji, bez trudu odmierzymy odpowiednią dawkę specyfiku i naniesiemy ją na skórę pupila.

Rodzaje preparatów na pchły i kleszcze od Frontline


W ofercie marki Frontline znajdziemy preparaty w formie sprayów oraz kropli spot-on. Środki te różnią się między sobą również składem oraz zawartością substancji czynnej, dzięki czemu z łatwością dobierzemy preparat odpowiedni i bezpieczny dla naszego mruczka.

Największą popularnością bez wątpienia cieszą się krople spot-on, aplikowane bezpośrednio na skórę przy pomocy specjalnej pipety. Do wyboru mamy tutaj produkty z fipronilem oraz inne, wzbogacone dodatkowymi substancjami biobójczymi. Dzięki temu specyfiki hamują cykl rozwojowy pasożytów, eliminując nie tylko dorosłe osobniki, ale również ich jaja oraz larwy. Krople działają na pchły przez około 8 tygodni, z kolei na kleszcze przez około 4 tygodnie od aplikacji.

Preparaty w formie sprayu działają nieco dłużej, bo aż 3 miesiące na pchły i do około 5 tygodni na kleszcze. W ich składzie także obecny jest fipronil, skutecznie odstraszający i eliminujący pasożyty w każdym stadium rozwoju. Spray należy jednak nanieść równomiernie na całe ciało zwierzaka, po czym dokładnie wetrzeć w skórę.

Jak stosować preparaty Frontline dla kota?


Jak już wspomnieliśmy aplikacja środków Frontline dla kota nie sprawia większych trudności. Powinniśmy jednak pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, które zapewnią bezpieczeństwo nam i pupilowi, a przy tym pozwolą prawidłowo rozprowadzić preparat. Po pierwsze, pamiętajmy, że środki Frontline należy aplikować bezpośrednio na skórę zwierzaka, a nie na jego sierść. W przypadku kropel spot-on najlepiej wybrać miejsce na grzbiecie między łopatkami i tam nałożyć preparat. Spray z kolei rozprowadzamy po całym ciele kota, systematycznie rozgarniając kolejne warstwy sierści i wcierając preparat w skórę.

Po drugie, miejmy na uwadze, że przez około 48 godzin po nałożeniu specyfiku nie powinniśmy kąpać kota. Starajmy się także nie głaskać pupila zanim środek całkiem nie wchłonie w skórę. Nie zaszkodzi też przypilnować mruczka, by sam nie wylizywał w tym czasie swojego futerka.

↓ FRONTLINE DLA KOTA ↓

Sklep Telekarma Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: ©  Daria Minaeva — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia