s

czwartek, 31 maja 2018

Pellet dla kota


Każdy właściciel kota niewychodzącego musi od samego początku zmierzyć się z problemem kuwety. To oczywiste, że mruczek potrzebuje miejsca, gdzie będzie się załatwiał. Wybór samej kuwety to jedno (na rynku jest ogromny wybór różnych modeli i trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim zapotrzebowanie pupila, a nie nasze wymagania estetyczne), zdecydowanie się na konkretny rodzaj wyściółki do kuwety to drugie. Jedni stosują piasek, inni papier, żwirek zbrylający albo niezbrylający. Do wyboru mamy również pellet. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, dlatego warto wiedzieć o nim coś więcej.


Zalety pelletu dla kotów


Pellet zazwyczaj kojarzy nam się albo z branżą grzewczą albo z wyściółką dla gryzoni. Produkt nadaje się jednak również do kociej kuwety i jest to wybór naprawdę praktyczny. Pellet dla kota ma postać granulek, są dosyć spore, ale nie na tyle duże, aby stąpanie po nich sprawiało zwierzakowi dyskomfort. Wygodnie za to się w takim podłożu kopie, a mruczki bardzo lubią rozgrzebywać wyściółkę kuwety. Pellet ma jednak to do siebie, że nie rozsypuje się wokół jak piasek, więc wokół kociej toalety panuje całkiem niezły porządek. Pellet ma również wysoką chłonność, a co za tym idzie – maskuje również niemiłe zapachy. Oczywiście należy go regularnie wymieniać, bo niesprzątana kuweta po jakimś czasie stanie się siedliskiem bakterii i grzybów. Granulki neutralizują jednak odór kociego moczu, co jest bardzo komfortowe dla właściciela. Taka wyściółka jest ekologiczna, bo została wykonana z drewna. Łatwo się ją wybiera z kuwety. Nie pyli, nie przykleja się do łap i jest całkowicie bezpieczna dla czworonoga. Do tego pelletu właściwie żaden kot nie ma ochoty podjadać, więc jest odpowiedni nawet dla maluchów, które dopiero uczą się korzystać z kuwety i zdarza im się połykać granulki żwirku. Ponieważ taki rodzaj wyściółki nie zawiera żadnych chemikaliów, jest dokonały dla kocich alergików. Nie kosztuje też majątku, a jest bardzo wydajny, więc z ekonomicznego punktu widzenia to także dobry wybór. Ekologów z pewnością ucieszy fakt, że pellet dla kota jest też całkowicie biodegradowalny. Kupując taki produkt, zwróćmy tylko koniecznie uwagę, czy pochodzi z certyfikowanego źródła. W ten sposób zdobędziemy pewność, że wysypujemy do kuwety to, co najlepsze, a przecież bezpieczeństwo i komfort pupila powinny być naszym priorytetem.

↓ PELLET DLA KOTA ↓


Gdzie postawić kocią kuwetę?


Mamy już wybraną kuwetę oraz zakupiony pellet dla kota. Przed nami jeszcze jedna ważna decyzja, a mianowicie: gdzie postawić kuwetę dla kota? »  Musi to być miejsce spokojne, gdzie nikt nie będzie chodził pupilowi po głowie. Sami przecież też nie mielibyśmy ochoty załatwiać się w hałasie, tłumie i gwarze, prawda? Wielu właścicieli decyduje się na postawienie kuwety w łazience i jest to wybór bardzo dobry i jednocześnie praktyczny. Do tego, jeżeli mruczkowi zdarzy się nabrudzić poza obrębem kuwety albo rozsypać wokół wyściółkę – z łazienkowej posadzki o wiele łatwiej posprzątać zabrudzenia niż na przykład z dywanu w salonie. Nigdy nie stawiajmy natomiast kuwety dla kota » w pobliżu kącika żywieniowego ulubieńca!

Sprzątanie kociej kuwety


Kuweta nie wyczyści się sama, o ile nie wybraliśmy modelu z taką funkcją. Pellet bardzo dobrze wchłania wilgoć i zapachy, ale oczywiście taki stan nie potrwa wiecznie. Poza tym mruczki to prawdziwe czyściochy i wiele z nich nie skorzysta ponownie z zabrudzonej kuwety. Z tego powodu należy regularnie usuwać zabrudzone granulki. Dodatkowo raz w tygodniu przyda się porządne wyczyszczenie kuwety da k pod kranem, przy użyciu szczotki oraz delikatnego środka czyszczącego. Do płukania wykorzystajmy gorącą wodę, a jeśli mamy taką możliwość (dotyczy to przede wszystkim lata) wystawmy kuwetę do wyschnięcia na słońcu. Dzięki temu pozbędziemy się większości bakterii (poczytaj więcej na temat czyszczenia kociej kuwety KLIK).

Dowiedz się także o tym:

✔ Jaki żwirek wybrać dla kota? » 


↓ KUWETY DLA KOTA↓

Sklep Telekarma

Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia