s

czwartek, 12 października 2017

Applaws kitten karma dla kociąt


Nie ulega wątpliwości, że wymagania żywieniowe zwierzaków zmieniają się wraz z ich wiekiem. Młode kociaki do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują nie tylko mnóstwa energii, ale także wysokiej jakości białek i cennych minerałów. Aby zaspokoić specyficzne potrzeby małych futrzaków, warto zadbać o wybór odpowiedniej dla nich karmy. Jednym z produktów, które można z powodzeniem serwować kociętom, jest pokarm Applaws kitten. Jakie są jego szczególne właściwości?


Jak prawidłowo żywić kociaka?


Kociaki zaraz po urodzeniu są zupełnie zależne od swojej matki. To ona daje im poczucie bezpieczeństwa, a także dostarcza niezbędny pokarm. Dla małych mruczków pełnowartościowym pożywieniem jest mleko matki bogate w białko i tłuszcz. Jednak już od 4. tygodnia życia można zacząć stopniowo wprowadzać do diety maluchów pokarm stały. Aby zmiana jadłospisu nie była zbyt drastyczna, skład pożywienia powinien być zbliżony do składu kociego mleka. W praktyce oznacza to konieczność serwowania pupilowi karmy o wysokiej zawartości białka i składników budulcowych (m.in. wapnia, fosforu). Warto też pamiętać, że kociaki muszą otrzymywać pokarm wysokoenergetyczny, gdyż ich zapotrzebowania na energię jest aż 3 razy większe niż dorosłych zwierzaków. Ze względu na ograniczoną pojemność żołądków maluchów, istotne jest też podawanie im małych porcji, wielokrotnie w ciągu dnia. Aby zachęcić mruczka do spróbowania suchej karmy, można namoczyć ją w ciepłej wodzie. Smakowitość mokrego pożywienia podniesie zaś jego podgrzanie. Pokarmem dla juniorów większość kotów można z powodzeniem karmić aż do ukończenia przez nie 12. miesiąca życia.

↓ APPLAWS KITTEN MOKRA KARMA DLA KOCIĄT ↓


 

Czym wyróżniają się pokarmy Applaws kitten?


Wśród różnych produktów dla kociaków warto zwrócić szczególną uwagę na pożywienie Applaws kitten. Pokarm ten powstał z uwzględnieniem wszystkich szczególnych cech kotów, będących drapieżnikami. W naturze podstawowym pożywieniem mruczków jest ciało ofiary, a zwłaszcza tkanka mięśniowa. Koty mają krótki przewód pokarmowy i są obligatoryjnymi mięsożercami. Nie są więc w stanie przystosować się do diety niskobiałkowej. Istotnej roli w życiu mruczków nie odgrywają natomiast węglowodany, które w nadmiarze stają się tylko niepotrzebnym balastem dla układu trawiennego. Podając futrzakowi pokarm Applaws kitten, mamy pewność, że dostarczamy mu tylko to, czego naprawdę potrzebuje. Głównym składnikiem pożywienia jest bowiem mięso, bogate w niezbędne do wzrostu i rozwoju białka zwierzęce. Producenci zrezygnowali zaś z dodatku zbóż, dzięki czemu karma odznacza się niskim poziomem węglowodanów. Hipoalergiczność i wysoka przyswajalność pożywienia sprawia, że mogą spożywać je nawet wyjątkowo wrażliwe futrzaki. Nie bez znaczenia jest także zawartość składników szczególnie istotnych dla rosnących zwierzaków. Karmy Applaws kitten wzbogacone zostały o olej z łososia odznaczający się wysoką zawartością kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które gwarantują m.in. zdrową skórę i lśniącą sierść. Co więcej, wielonienasycone kwasy tłuszczowe DHA i EPA korzystnie oddziałują na rozwój mózgu młodych zwierzaków i ich zdolności uczenia się. Nie można zapominać o dodatkach prozdrowotnych, takich jak np. wyciąg z juki (o działaniu przeciwzapalnym) czy wyciąg z żurawiny (chroniący układ moczowy). W pokarmie nie brakuje ponadto naturalnych przeciwutleniaczy, witamin i minerałów. Specjalna formuła suchej karmy dodatkowo zapobiega powstawaniu kul włosowych w przewodzie pokarmowym małego futrzaka. Warto też zauważyć, że produkty Applaws kitten dla kociąt są w pełni naturalne i nie zawierają żadnych sztucznych barwników ani konserwantów.

Rodzaje pokarmów Applaws kitten

Podstawowym produktem Applaws kitten jest suche pożywienie na bazie lekkostrawnego kurczaka. Dzienną dawkę pokarmu zawsze należy dopasować do wieku zwierzaka, pamiętając o konieczności jej stopniowego zwiększania w kolejnych miesiącach życia pupila. Suchą karmę Applaws kitten można bez obaw serwować również ciężarnym i karmiącym kotkom. Jeśli chcemy wzbogacić dietę futrzaka, możemy sięgnąć też po uzupełniające mokre pokarmy Applaws kitten. Kociak z pewnością ucieszy się z pysznych kawałków soczystego kurczaka lub tuńczyka.

↓ APPLAWS KITTEN SUCHA KARMA DLA KOCIĄT ↓


Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia