s

wtorek, 4 listopada 2014

Jak często chodzić z kotem do weterynarza?

Jak często chodzić z kotem do weterynarza?

Jak ze wszystkim, tak i z wizytami w gabinecie weterynaryjnym nie należy przesadzać. Tym bardziej, że większość futrzaków za nimi nie przepada. Poza tym nie ma najmniejszego sensu biegać do weta na przykład co miesiąc. Nic nam to nie da.

Oczywiście od czasu do czasu odwiedzić lekarza weterynarii warto, by go przebadał. Takie profilaktyczne badania są ważne, ponieważ pozwalają wykryć ewentualną chorobę na wczesnym jej stadium rozwoju. Im wcześniej zaś zaczniemy futrzaka leczyć, tym lepiej.

W profilaktyce chorób ważne są również okresowe szczepienia ochronne. Trochę inaczej wygląda to u kotów wychodzących i niewychodzących, ponieważ te pierwsze są bardziej narażone na zakażenia. Niemniej jednak i jedne i drugie szczepić warto.

Jak zatem często powinniśmy gościć z naszym pupilem u weterynarza? Moim zdaniem raz do roku (góra dwa razy do roku) w zupełności wystarczy. Oczywiście, jeśli zauważymy u niego coś, co może świadczyć o jakichś niedomaganiach zdrowotnych, nie czekajmy z wizytą do dnia zaplanowanych badań.Zdjęcie: Fotolia.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia