s

czwartek, 4 marca 2021

Top imiona dla kotów w roku 2021

 


Imiona dla kotów to temat niezwykle ważny dla ich właścicieli. Chyba nie ma nikogo, kto nie zastanawiałby się, jakie imię nadać nowemu domownikowi. Niektórzy pozostają przy prostym „kocie” albo „mruczku”, inni szukają imion bardziej oryginalnych. Każdy właściciel ma swoje własne zasady w wyborze imienia dla pupila. Jedni nazywają kolejne mruczki cały czas tak samo (aż tworzy się cała dynastia), inni preferują, aby każdy następny zwierzak nosił imię na inną literę alfabetu. Są w końcu imiona dla kotów odnoszące się do ich charakteru, wyglądu, specyficznego zachowania. Jedne pupile dostają imię i towarzyszy im ono do końca życia, inne zaś mają po kilka imion albo imię, które modyfikowane jest co jakiś czas. A jak prezentują się najnowsze trendy w tej kwestii?


Imiona dla kotów – jakie wybrać?

Imiona dla kotów warto wybierać z głową. Zbyt skomplikowane i długie nastręczają dużo trudności w zapamiętaniu i wymówieniu. Warto decydować się też na takie zbitki głosek, które nie są mocno syczące lub szeleszczące w wymowie, bo pupile za tym nie przepadają. Jak zatem wybrać dobrze? Poniżej kilka wskazówek:

- Imiona dla kotów powinny być krótkie

Jedno i dwusylabowe imiona sprawdzają się zdecydowanie najlepiej. Dlaczego? Ponieważ łatwo jest je zapamiętać (zarówno domownikom, jak i samemu mruczkowi), łatwo się je wymawia, nie ma więc kłopotów z wołaniem zwierzaka, do tego są po prostu praktyczne. Oczywiście jeśli ktoś woli długie imiona, nie ma w tym nic złego ani dziwnego. Nasz pupil nauczy się nawet mocno opisowego imienia, jeśli będzie mu się to opłacało i jeśli zechce.

- Imiona dla kotów powinny przyjemnie brzmieć

Mruczki są bardzo wyczulone na brzmienie naszego języka. Warto wybrać imię, które ma sporo samogłosek i spółgłosek miękkich. Nie za dobrze sprawdzają się zbitki głoskowe, które przy wymawianiu trzeszczą, szeleszczą lub syczą. Jeśli mamy w domu dziecko lub dorosłego z wadą wymowy, również warto uwzględnić to podczas wybierania imienia dla zwierzaka.

- Imiona dla kotów powinny być uniwersalne

Co to dokładnie znaczy? Na przykład to, że nie powinny one nikogo obrażać. Nie warto też wybierać imion, które podczas wymawiania przynoszą wstyd, bo nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie nam zwrócić się do zwierzaka w towarzystwie innych osób, prawda? Marnym pomysłem jest też nadawanie kotu imienia, które jest przekleństwem albo brzmi wyjątkowo infantylnie (taką formę zachowajmy tylko do stosowania w gronie najbliższych, jako zdrobnienie).

- Imiona dla kotów powinny być konkretne

Nie chodzi tutaj o to, że imię musi odnosić się do istniejącej rzeczy. Rzecz w tym, że dla mruczka najlepiej jest, kiedy ma tylko jedno imię, bo to wyklucza wszelkie nieporozumienia. Wiele imion lub zmieniające się imię może w końcu sprawić, że zwierzak przestanie nadążać, na które tak naprawdę ma reagować.

- Imiona dla kotów powinny być takie, jakie chcemy

I to jest najważniejsza zasada. To nasz zwierzak i nasz wybór. Jeśli mamy poczucie, że najbardziej uszczęśliwi nas długie, skomplikowane, nieco infantylne imię w kilku wersjach, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby je wybrać. Prawda jest taka, że mruczek poradzi sobie z każdym imieniem i naprawdę niespecjalne obchodzi go, jakie konkretnie będzie. Ważne jest natomiast, aby miał jakieś imię, a już zwłaszcza w domu, gdzie przebywa więcej niż jedno zwierzę.

Imiona dla kotów w roku 2021 – jakie są najpopularniejsze?

Każdego roku inne imiona dla kotów stają się modne i popularne. Czasami stawia się na prostotę, kiedy indziej na ekstrawagancję. Zdarza się, że tryumfy święcą imiona z filmów fabularnych bądź animowanych, wiele do powiedzenia w kwestii kształtowania trendów ma też internet. Nie każdy z nas sprawdza rankingi, zanim wybierze imię dla zwierzaka, są tradycjonaliści, którzy trzymają się imion typu „Mruczek”, „Puszek”, „Pusia”, ale są i tacy, których zwyczajnie interesuje, jakie nazwy są teraz na topie. Oto lista tych najczęściej wybieranych.

Imiona dla kocurów:

1. Tygrys, Lew, Simba – od razu widać, że te imiona pasują do naszych małych zdobywców i drapieżników. Są krótkie, mają samogłoski, dobrze się kojarzą. Mruczek powinien być zadowolony.

2. Olivier, Charlie, Romeo – te imiona są już bardziej skomplikowane i tak naprawdę możemy nimi nazwać zarówno kota, jak i człowieka. To elegancki (i romantyczny) wybór. Brzmią godnie i z klasą.

3. Max, Milo, Loki – to krótkie i wyraziste imiona, wprost stworzone do wołania. Nasz pupil zapamięta je w mig, a my nie będziemy mieli żadnego problemu, aby je wymówić. Na pewno docenią je również dzieci.

4. Felix, Anioł, Jacek – dźwięczne, zabawne, świetne dla małego łobuziaka. Ciekawą propozycją jest zdecydowanie „Jacek”, w przypadku mruczka daje efekt nieco humorystyczny, ale też bardzo sympatyczny.

5. Mruczek, Rudy, Tofik – sprawdzone od wieków i bardzo sympatyczne imiona, nadające się dla każdego mruczka (Rudy i Tofik najlepiej dobierać pod kolor). Wśród popularnych i bardzo znanych imion dla kocurów są również Maniek czy Filemon.

Imiona dla kotek:

1. Luna, Lucy, Lilia – ten rok ewidentnie należy do imion na literę „l”. Są bardzo wdzięczne, przyjemne dla ucha i doskonale pasują do filigranowej kociej księżniczki, ale także do ciekawej świata wojowniczki.

2. Bella, Callie, Molly – w tym roku króluje również podwojone „l” w środku wyrazu. To sprawia, że imię jest płynne, miękkie i intrygujące. Takie imię pasuje właściwie do każdego mruczka, więc możemy nadawać je bez oporów, nawet jeszcze zanim poznamy koci charakter.

3. Amber, Coco, Rita – to imiona dla prawdziwych kocich elegantek z klasą. Brzmią dumnie, ale nie są ani skomplikowane, ani zbyt udziwnione. Będą pasowały zarówno rasowym mruczkom, jak i wielorasowcom ze schroniska.

4. Dafne, Emma, Gloria – te imiona są najbardziej wyrafinowane z całego rankingu, ale wcale nie oznacza to, że nie nadają się dla każdego. W końcu Emma albo Gloria nie muszą zachowywać się od razu po królewsku, jeśli trochę porozrabiają nadal będzie w porządku.

5. Zuzia, Kitka, Pusia – idealne dla tradycjonalistów! Doskonale brzmią, pasują każdemu, bardzo sympatycznie się kojarzą. Czasami pojawia się również wersja Kicia i Lola, obie urocze.


Nasz mruczek nie reaguje na imię? Spokojnie, prawie na pewno doskonale wie, jak ono brzmi, tylko zwyczajnie nie ma ochoty zareagować. Zapewne jest zajęty czymś ważniejszym albo po prostu odpoczywa i nie życzy sobie, aby mu ten relaks zakłócać. Niektóre pupile specjalnie udają głuche, aby dać nam do zrozumienia, że popełniamy duży nietakt narzucając im się w danym momencie. Uszanujmy kocią naturę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia