s

czwartek, 12 września 2019

Miski dla kotów


Koty z niezwykłą dociekliwością badają każdy element swojego środowiska. Szczególną wagę przywiązują jednak do wyposażenia stołówki. O komforcie pałaszowania posiłków w dużej mierze decyduje kocia miska. W czym najlepiej serwować mruczącemu pupilowi pożywienie?


Jaką miskę dla kota wybrać?


Miska dla kota to jedno z tych akcesoriów, bez których nie może obyć się żaden mruczek. Wbrew pozorom ma ona spory wpływ na przebieg kocich posiłków. Przede wszystkim oddziałuje na łatwość i wygodę pobierania pożywienia. Większość mruczków lubi jeść z pojemników, z których bez problemu może wybierać wszystkie kąski. Zdecydowanie najlepsze są więc miski okrągłe. Naczynia muszą stać stabilnie na podłożu. Z tego względu godne polecenia są akcesoria wyposażone w podkładkę antypoślizgową. Miski dla kotów powinny być ponadto łatwe w czyszczeniu, odporne na zarysowania i zniszczenia.

Koty obdarzone wrażliwymi wibrysami oraz mruczki ras brachycefalicznych (np. perskie) preferują płaskie i szerokie miseczki, pozbawione wszelkich obwódek. Dla futrzaków dużych ras i kocich seniorów odpowiednie będą akcesoria podwyższane, które ułatwiają zajęcie wygodnej pozycji w czasie jedzenia. W przypadku kocich niejadków warto natomiast sięgnąć po naczynia, które zapewniają dobrą izolację cieplną i pozwalają na serwowanie zwierzakom ciepłych posiłków. Dla podopiecznych spożywających pożywienie o różnej konsystencji i teksturze najlepiej wybrać miski podwójne. Jeszcze inne potrzeby mają futrzaki jedzące łapczywie i cierpiące z powodu wszechogarniającej nudy. Takim pupilom posiłki trzeba podawać w pojemnikach interaktywnych lub spowalniających jedzenie.

Plastikowe miski dla kotów


Plastikowe miski dla kotów nie bez powodu cieszą się sporą popularnością. Są lekkie, wygodne w użytkowaniu, dostępne w rozmaitych wersjach kolorystycznych. Rzadko powodują u futrzaków reakcje alergiczne. Dodatkowo ich używanie nie wiąże się z nieprzyjemnym hałasem wywołanym kontaktem z podłożem. Niestety, bardziej energiczne mruczki plastikowe miski mogą łatwo przewrócić. Naczynia z tworzywa sztucznego są też podatne na zarysowania, w których mogą gromadzić się resztki pokarmowe i bakterie. Plastikowe miski dla kotów są więc dobrą opcją, jeśli serwujemy pupilowi głównie suchy pokarm. Wtedy ich czyszczenie nie powinno nastręczyć trudności.

↓ PLASTIKOWE MISKI DLA KOTÓW ↓


Metalowe miski dla kotów


Miski dla kotów wykonane ze stali w wielu przypadkach stanowią idealne rozwiązanie. Tego typu akcesoria zapewniają mruczkom wysoki standard higieniczny podczas pałaszowania posiłków. Nie chłoną zapachów, są odporne na zarysowania i łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu nie gromadzą się w nich bakterie i pozostałości po posiłkach. Metalowe miski dla kotów są też bardzo wytrzymałe. Zdarza się jednak, że ich przesuwanie po podłożu może narobić trochę hałasu i wystraszyć bardziej wrażliwe futrzaki.

↓ METALOWE MISKI DLA KOTÓW ↓


Ceramiczne miski dla kotów


Miski wykonane z ceramiki są cenione za elegancki wygląd, stabilność i łatwość czyszczenia. Dzięki różnorodnym wzorom świetnie się prezentują. Są na tyle ciężkie, że nie przesuwają się po podłożu. Ceramika zapewnia też doskonałą izolację cieplną. Wykonane z niej naczynia są idealne dla amatorów ciepłych posiłków. Z powodzeniem można w nich serwować także mokre pokarmy. Tego typu miseczki nie są jednak szczególnie trwałe – chwila nieuwagi wystarczy, by je stłuc.

↓ CERAMICZNE MISKI DLA KOTÓW ↓


Interaktywne miski dla kotów


Koty mają naturę prawdziwych łowców. Nic nie cieszy ich zatem tak jak możliwość samodzielnego zdobywania pożywienia. Warto dać im taką możliwość. Zabawki na pokarm i miski spowalniające jedzenie pozwolą skończyć z monotonią w czasie posiłków. Akcesoria tego typu wyposażone są w specjalne wypustki lub schowki, które utrudniają wydobycie pożywienia. Zwierzaki muszą się nieco natrudzić, wytężyć intelekt i wykorzystać swój spryt, aby zdobyć upragnione jedzenie. Dla mruczków to świetna zabawa i swoiste łowieckie wyzwanie. Zabawki interaktywne na pokarm i miski spowalniające jedzenie wspaniale sprawdzają się w przypadku kocich łakomczuchów, jedzących zbyt szybko i ponad miarę.

Gdzie postawić miskę dla kota?


Mamy już odpowiednią miskę, ale co jeszcze możemy zrobić, by zwierzaki czerpały mnóstwo radości z jedzenia? Z pewnością musimy zadbać o staranne zaaranżowanie ich stołówki. Miska na pokarm nie może stać w pobliżu naczynia z wodą ani kuwety – w naturze obszary zaspokajające różne kocie potrzeby nie znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie. Pojemników na pokarm nie powinniśmy stawiać również w kącie pomieszczenia – mruczki muszą mieć do nich dostęp z każdej strony. Jeśli jesteśmy właścicielami kilku futrzaków, każdemu z nich zaoferujmy oddzielną miskę. Porozstawiajmy naczynia z pokarmem w różnych pomieszczeniach, by zwierzaki nie blokowały sobie wzajemnie dostępu do nich. Na czas karmienia odizolujmy od siebie zwierzaki – pałaszowanie posiłków nie jest dla kotów czynnością socjalną. Zadbajmy o komfort lękliwych futrzaków. Będą czuły się dużo bezpieczniej, jeśli podamy im posiłek na podwyższeniu, np. na blacie lub szafce.

↓ MISKI DLA KOTÓW ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: © VZavrazhina — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia