s

sobota, 30 września 2017

Furminator dla kota


Prawidłowa pielęgnacja to klucz do zdrowia i doskonałego wyglądu zwierzaka. Choć koty dokładają wszelkich starań, by ich futerko zawsze prezentowało się nienagannie, nigdy nie powinniśmy zaniedbywać regularnego wyczesywania mruczących podopiecznych. Z pewnością zabieg ten stanie się dużo łatwiejszy, jeśli sięgniemy po odpowiednie akcesoria. Jednym z niezwykle przydatnych narzędzi do pielęgnacji sierści jest furminator. Dlaczego coraz więcej właścicieli futrzaków decyduje się na jego zakup?


Czym jest furminator?


Furminator to profesjonalne i innowacyjne narzędzie do wyczesywania martwych włosów i usuwania podszerstka. Dzięki specjalnie wyprofilowanym ostrzom akcesorium niezwykle precyzyjnie zbiera wypadającą sierść, ale jednocześnie nie narusza włosa okrywowego, ani nie podrażnia delikatnej skóry zwierzaków. Furminator dla kota jest często dużo skuteczniejszy niż tradycyjna szczotka, a przy tym niezwykle łatwy w obsłudze i bezpieczny dla naszego pupila. Regularne stosowanie urządzenia pozwala wyraźnie zredukować linienie u mruczka. Co więcej, pielęgnacja sierści przy pomocy furminatora często pozytywnie wpływa na wygląd i stan kociego futerka. Podczas wyczesywania zwierzak nie odczuwa nieprzyjemnego szarpania, dzięki czemu cały zabieg staje się dla niego dużo przyjemniejszy.

Kiedy warto sięgnąć po furminator dla kota?


Tylko regularne stosowanie furminatora może przynieść długotrwałe efekty. Z tego względu zaleca się wyczesywać mruczki przynajmniej raz w tygodniu przez 10 – 20 minut. Warto jednak pamiętać, że furminator jest szczególnie pomocny w okresie kociego linienia. Futrzaki wychodzące najbardziej intensywnie gubią włos dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Z kolei mruczki przebywające nieustannie w domowym zaciszu mogą tracić sierść niemal przez cały rok. Zawsze, gdy zauważymy, że sierść naszego podopiecznego nadmiernie wypada, możemy więc zwiększyć częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych. Po furminator warto również sięgnąć, jeśli nasz mruczek ma problemy z okrywą włosową. Wyczesywanie przy pomocy tego narzędzia pomoże nam rozprowadzić wydzielinę kocich gruczołów łojowych, dzięki czemu futerko pupila po pewnym czasie odzyska blask i zdrowy wygląd. Furminator dla kota może ponadto ograniczyć ryzyko powstawania kul włosowych w przewodzie pokarmowym. Jeżeli nasz pupil poświęca mnóstwo czasu na wylizywanie futerka, z pewnością połyka sporo kłaczków, które z czasem mogą wywołać problemy zdrowotne. Regularne usuwanie martwych włosów zapobiega tego typu kłopotom. Choć furminator jest narzędziem, które sprawdzi się u wielu kotów, nie należy stosować go w przypadku mruczków, niemających podszerstka. Dla takich futrzaków dużo lepszym rozwiązaniem będą odpowiednie szczotki lub grzebienie.

↓ FURFLEX DLA KOTA ↓ 

Jaki furminator wybrać dla kota?


Wybierając furminator dla kota, warto postawić na produkty oryginalne, odznaczające się wysoką jakością. Akcesorium powinno być nie tylko wytrzymałe, ale również łatwe w obsłudze i czyszczeniu. Zwróćmy więc szczególną uwagę na to, czy posiada antypoślizgową gumową rączkę o odpowiednim kształcie oraz przycisk, który pozwoli nam usunąć zebraną sierść. Co więcej, furminator trzeba też dopasować do wielkości pupila i długości jego sierści. Zwierzaki, których włos przekracza 5 cm, potrzebują narzędzia dla kotów długowłosych, pozostałe zaś – dla krótkowłosych. Dodatkowo – w zależności od wagi naszego podopiecznego – możemy wybrać akcesorium dla małych lub dużych mruczków.

Jak używać furminatora?


Używanie furminatora zazwyczaj nie nastręcza trudności, warto jednak przestrzegać kliku podstawowych zasad. Przede wszystkim – zanim sięgniemy po to akcesorium, powinniśmy wstępnie skontrolować kocie futerko. Przyjrzyjmy się, czy nie jest splątane lub posklejane, a w razie potrzeby uporządkujmy je nieco przy pomocy grzebienia. Bardzo ważne jest też odpowiednie prowadzenie urządzenia – zawsze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, czyli od szyi do ogona. W trakcie całego zabiegu trzeba zwracać baczną uwagę na sygnały wysyłane przez mruczka. Jeśli pupil nie czuje się komfortowo, pielęgnację należy niezwłocznie przerwać. Szczególną ostrożność zachowajmy też, gdy wyczesujemy wyjątkowo wrażliwe okolice kociego ciała – powinniśmy zawsze robić to z dużą delikatnością.

↓ FURMINATOR DLA KOTA ↓

Sklep Telekarma
Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia