s

piątek, 5 grudnia 2014

Ocieplany pokrowiec na transporter dla kota

Ocieplany pokrowiec na transporter dla kota

Planujecie jakiś zimowy wyjazd ze swoim kotem? Może do rodziny na Święta, albo w góry na ferie? Przydałby się Wam zatem ocieplany pokrowiec na koci transporter. A jeśli żadnych wyjazdów nie planujecie, i tak warto go mieć pod ręką (może trzeba będzie odwiedzić gabinet weterynaryjny).

Ocieplany pokrowiec przydaje się nawet właścicielom kotów o gęstej okrywie włosowej. Podczas podróży w transporterze futrzak siedzi bowiem nieruchomo. Jego mięśnie nie pracują zatem, a więc nie wytwarzają ciepła, które ogrzewa organizm. Mimo więc grubego futra, podczas długotrwałej podróży w niskiej temperaturze, zwierzak może marznąć. Tym bardziej, jeśli całe życie spędza w domu i nie jest zahartowany.

Pokrowce na transportery są dostępne w handlu, ale można je także zrobić samemu, co wcale nie jest takie trudne. Ważne, by przynajmniej górna jego część wykonana była z materiału nieprzemakalnego. W miejscu, gdzie transporter ma drzwiczki, powinien mieć otwieraną klapkę, a na dachu otwór na rączkę do trzymania.Zdjęcie: Fotolia.com

1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia