s

piątek, 7 listopada 2014

Co powinniśmy zabrać na wystawę kotów?

Co powinniśmy zabrać na wystawę kotów?

Co musimy zabrać ze sobą, gdy chcemy kota wystawić? Poza nim samym oczywiście! Głupio by było zabrać wszystko, tylko nie futrzaka. A taki przypadek znam. Naprawdę! Pewna hodowczyni w drodze na wystawę uświadomiła sobie, iż zapakowała do samochodu wszystko, co trzeba... poza kotem! Zwierzak jest zatem najważniejszy. I co jeszcze?

Książeczkę zdrowia (lub paszport) kota


Książeczkę zdrowia (lub paszport), w której widnieje informacja o aktualnych szczepieniach, dodajmy. Bez nich nie zostaniemy z futrzakiem wpuszczeni na teren wystawy. Prócz szczepień przeciw najgroźniejszym kocim chorobom, konieczne jest szczepienie przeciw wściekliźnie.

Rodowód kota


Nie trzeba go mieć ze sobą na wystawach, ale może będziemy chcieli się komuś pochwalić, jakich to szlachetnych przodków nasz pupil posiada.

Wystrój klatki wystawowej dla kota


Na wystawie, między ocenami, koty przebywają w specjalnych klatkach. Dostarczają je organizatorzy wystaw. My natomiast musimy zadbać o wyposażenie do nich. Potrzebny nam będzie jakiś materacyk lub kocyk na dno, zasłonki na ścianki boczne i ewentualnie ściankę tylną. Można także zabrać przezroczystą folie na ściankę przednią (tę od strony zwiedzających), by ludziska nie wkładali palców do klatki. W przypadku wystaw organizowanych pod patronatem FIFe nie ma z góry narzuconych wzorów wystroju klatki wystawowej, możemy więc zaszaleć.

Legowisko dla kota


Nie zapomnijmy zabrać jakiegoś wygodnego legowiska dla naszego pupila, by miał się gdzieś położyć. Niektórzy biorą budki, w których kot może schować się, gdy zmęczy się wystawowym gwarem.

Kuwetę, łopatkę i żwirek dla kota


Wiadomo, futrzak musi gdzieś „pójść za potrzebą”. Co prawda niektóre koty nie chcą tego robić w trakcie wystawy (sam miałem takiego), ale i tak warto je zabierać. Tak na wszelki wypadek. Kuweta nie powinna być zbyt duża, nie może przecież zajmować całej klatki.

Karmę i wodę dla kota


Kot nie może przecież siedzieć cały dzień bez jedzenia i picia. Na terenie wystawy zwykle znajduje się przynajmniej jedno stoisko z karmami, ale nie ma pewności, że dostaniemy na nim karmę, którą nasz kota zwykle jada, a lepiej nie podawać mu czegoś nowego. Nie wiadomo bowiem, czy będzie chciał to jeść, albo czy nie dostanie po tym rozwolnienia. Z tych samych powodów wodę dla niego też lepiej zabrać z domu.

Miski na jedzenie i wodę dla kota


Jedzenie i wodę trzeba w czym kotu podać. Polecam miski, które można zawiesić na klatce. Nie ma ryzyka, że zwierzak je przewróci.

Szczotkę lub grzebyk do czesania oraz kosmetyki do pielęgnacji futra


Oczywiście kocie futerko powinno być dokładnie wyczyszczone i wyczesane przed wystawą, ale być może trzeba będzie dokonać drobnych „poprawek” tuż przed oceną. Dotyczy to w szczególności ras długowłosych.

Szelki i smycz dla kota


Szelki i smycz dla kota nie są konieczne, ale mogą się przydać.

Ulubione zabawki naszego kota


Przydadzą się szczególnie w przypadku kociąt. Polecam wędki, którymi można się bawić z futrzakiem.

Inne rzeczy


Na wystawie przydać nam się mogą jakieś kartki, długopis, nasze wizytówki, jeśli takowe mamy. Warto zabrać też jakąś teczkę na dyplom i notkę z oceną sędziowską. Nie zapomnijmy również o naszych potrzebach. Kocie wystawy trwają niemal cały dzień, powinniśmy więc pomyśleć o czymś do jedzenia i picia.
Zdjęcie: Fotolia.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia