s

czwartek, 23 stycznia 2014

Jak dbać o kocie oczy?

Jak dbać o kocie oczy?

Ponoć oczy są zwierciadłem duszy. Gdy patrzę w oczy swoich kotów nie mam co do tego wątpliwości. Kocie oczy są niezwykłe, a ich spojrzenie wielce wymowne. Jak zadbać o nie, być zawsze były zdrowe i piękne?

Nie jest to wcale takie trudne. Zdrowy kot nie wymaga w tym zakresie jakiejś szczególnej pielęgnacji. Łzy są naturalnym środkiem pielęgnującym oczy i usuwającym z ich wszelkie zanieczyszczenia. Nasze zadanie ogranicza się zatem do przemywania okolic oczu. Nie musimy tego jednak robić zbyt często. Właściwie to tylko wówczas, gdy zachodzi taka konieczność, gdy pod oczami widać ślady łez. Do przemywania okolic oczu najlepiej używać specjalistycznych preparatów, które bez większych problemów dostaniemy w sklepie zoologicznym.

Zdrowe oczy kota powinny być błyszczące i czyste. Nadmiernie łzawienie, nie mówiąc już o wszelkich ropnych wyciekach, może świadczyć o problemach zdrowotnych, najlepiej więc zabrać futrzaka do lekarza weterynarii. Jedynie u kotów perskich i egzotycznych, częste łzawienie jest właściwie normalne, co wynika ze skrócenia trzewioczaszki, a tym samym kanałów łzowych.

↓ PREPARATY DO PIELĘGNACJI KOCICH OCZU ↓

Sklep Telekarma
Zdjęcie: Fotolia.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia