s

poniedziałek, 15 lipca 2013

Kot balijski

Kot balijski
Koty balijskie to po prostu syjamy w długim futerku. Z tego powodu znalazły się z nimi w jednej grupie. Posiadają wszystkie cechy kotów syjamskich okraszone pięknym włosem.

Nie bardzo wiadomo, skąd u syjamów wziął się gen odpowiedzialny za długi włos. Mogło stać się to wskutek naturalnej mutacji lub poprzez kojarzenie z kotami długowłosymi. Obydwie wersje wydają się być tak samo prawdopodobne.

Początkowo długowłose koty syjamskie były niepożądane i hodowcy starali się je wyeliminować. Sytuacja taka trwała aż do lat 40. ubiegłego wieku, kiedy to w Stanach Zjednoczonych dostrzeżono tkwiący w nich potencjał i postanowiono stworzyć nową rasę.

Komuś poruszające się długowłose syjamy skojarzyły się z balijskimi tancerkami, dlatego nową rasę nazwano kotami balijskimi.

Prócz różnicy w długości sierści, standard kotów balijskich jest dokładnie taki sam, jak kotów syjamskich. Oczywiście uznane są wszystkie odmiany barwne występujące u syjamów.

Zdjęcie: Fotolia.com

1 komentarz:

  1. Pan tutaj napisał, że te koty to po prostu są Syjamy, to dla czego pan nie napisał,.że jest to rasa siostrzana, czyż nie mam racji?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia