s

czwartek, 25 kwietnia 2019

Żwirki Super Benek dla kota


Dobranie odpowiedniego żwirku dla mruczka potrafi być nie lada wyzwaniem. Choć wybór jest naprawdę duży, nie każdy zwierzak lubi to samo, a niektóre pupile są wyjątkowo wybredne, jeśli chodzi o wyposażenie ich toalety. Czasami przeszkadza im sam zapach, innym razem fakt, że granulki uwierają w łapy albo kleją się do nich.
Są w końcu amatorzy rozsypywania i wykopywania żwirku z kuwety na teren do dwóch metrów wokół niej. Jak się przed tym wszystkim zabezpieczyć i sięgnąć po produkt, który okaże się praktyczny, wpasuje w gust mruczka i go nie uczuli? Zdecydowanie warto poznać bliżej ofertę żwirków Super Benek dla naszych mruczących pupili.


Wybieramy żwirek dla kota


Na rynku dostępnych jest wiele różnych gatunków żwirku i tak samo jest z ofertą marki Super Benek. W zależności od zachowania się żwirku pod wpływem wilgoci, wyróżniany gatunek zbrylający i niezbrylający. Jak sama nazwa wskazuje, żwirek zbrylający pod wpływem wilgoci zbija się w grudki, które nie tylko pochłaniają mocz i zatrzymują go w jednym miejscu, dzięki czemu bez problemu możemy wybrać same grudki i kuweta znów jest czysta, ale też dzięki temu pochłaniane są nieprzyjemne zapachy, co przekłada się na komfort samego właściciela. Oczywiście kuwetę i tak trzeba regularnie czyścić i przynajmniej raz dziennie wymieniać cały wsypany żwirek, ale usuwanie samych odchodów okaże się łatwiejsze i zajmie mniej czasu. Żwirek niezbrylający nie ma takiej właściwości, ale ze względu na większe podobieństwo do naturalnego poszycia, niektóre mruczki zdecydowanie gustują właśnie w takim gatunku.

Inny podział dotyczy wielkości samych granulek: są żwirki drobnoziarniste i gruboziarniste. Pierwszy gatunek jest przyjemniejszy dla kocich łap (wygodniej się też w nim kopie, co już mniej uraduje właściciela), drugi natomiast o wiele łatwiej jest sprzątać, bo nie dostaje się do wszystkich szczelin wokół kuwety.

Są w końcu żwirki zapachowe i bezzapachowe. Tutaj zdecydowanie musimy kierować się gustem pupila, a nie naszym. Są mruczki, które bardzo lubią kuwetę o aromacie lawendy albo bryzy morskiej, inne z kolei zareagują bardzo nerwowo na taki niekoci zapach i mogą odmówić korzystania ze swojej toalety. W takim wypadku zdecydowanie najlepszym pomysłem jest wybór żwirku naturalnego.

Ze względu na sam materiał wyróżniamy żwirki bentonitowe, roślinne i silikonowe. Zdecydowanie się na konkretny rodzaj powinno być podyktowane zapotrzebowaniami i gustem pupila, a nie naszym, bo nawet najbardziej praktyczny i wydajmy żwirek okaże się stratą pieniędzy, jeśli mruczek odmówi korzystania z takiej dobrodziejstwa. Czasami potrzeba prób i selekcji, aby trafić na najlepiej dopasowany do zwierzaka produkt.

Żwirki Super Benek dla kotów


Marka Super Benek oferuje zarówno żwirki drobnoziarniste i gruboziarniste, zbrylające i niezbrylające, jak i zapachowe oraz bezzapachowe, więc z pewnością każdy z nas znajdzie w ofercie coś, do przypadnie pupilowi do gustu. W linii Super Benek Compact znajdziemy przede wszystkim żwirki bentonitowe, higieniczne, charakteryzujące się drobnym uziarnieniem. Do wyboru naturalny zapach glinki, bryza morska oraz lawenda. Naturalna glinka o właściwościach zbrylających polecana jest zwłaszcza kocurom, z kolei uspokajająca i relaksująca lawenda doskonale nada się dla mruczków młodych, ruchliwych i często przebywających na zewnątrz. Ma działanie antyseptyczne i likwiduje napięcie nerwowe. Wszystkie żwirki z tej linii są zbrylające, nie pylą się i nie przywierają do dna kuwety, więc łatwo i szybko damy radę usunąć zabrudzone grudki. Granulki są delikatne i lekko ciepłe, co zapewnia wysoki komfort użytkowania.

↓ ŻWIRKI BENTONITOWE SUPER BENEK DLA KOTA ↓W linii Super Benek Corn mamy z kolei do czynienia ze żwirkami kukurydzianymi. Taki gatunek jest bardzo przyjazny środowisku, całkowicie naturalny i biodegradowalny. Ponieważ żwirek składa się z materiałów na bazie kukurydzy, nic się nie stanie, jeżeli pupil zje kilka granulek. Żwirek nie przyczepia się też do łap ani do kociej sierści, więc jest polecany nade wszystko zwierzakom długowłosym. Do wyboru wersje zbrylające o zapachu bryzy morskiej, świeżej trawy albo naturalne.

↓ ŻWIRKI KUKURYDZIANE SUPER BENEK DLA KOTA ↓


W linii żwirków Super Benek Optimum możemy się zdecydować z kolei na aromat zielonej herbaty albo zielonego lasu. Większość z tych zapachów ma nie tylko podobać się właścicielowi, ale przede wszystkim wpływać pozytywnie na koci nastój i łagodzić napięcia.

Z kolei w linii Super Benek Crystal mamy do wyboru żwirki o podłożu krzemionkowym, także drobnoziarniste, przypominając pył, bardzo przyjemnie kojarzący się mruczkom z piaskiem. Ma on wysoką porowatość i w wersji krzemionkowej postać lekko żelową, która działa antybakteryjnie i szybko odparowuje wodę.

Wśród bardziej ekstrawaganckich propozycji linia Canadian, a przede wszystkim żwirek Canadian Baby Powder, czyli higieniczny żwirek dla kotów o zapachu pudru dla dzieci. Do wyboru także wersja z lawendą oraz naturalna. Wszystkie żwirki Super Benek dla kota są bezpieczne, ekonomiczne, nie pylą i nie uczulają, a wiele z nich ma także działanie antybakteryjne. W ofercie marki także specjalne pochłaniacze zapachów oraz podkłady drzewne. Naprawdę warto się skusić!

↓ ŻWIREK SUPER BENEK DLA KOTA ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Zdjęcie: ©  Africa Studio — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia